mobili versija | standartinė versija
main-image

Du rytmečiai darželinukams „Kas yra biblioteka?“

2019 m. sausio 11 d. į Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyrių sugužėjo būrys priešmokyklinukų. Tai buvo vaikai iš Skuodo lopšelio darželio „Gudručių“ grupės (auklėtoja Jolanta Viskontienė) ir „Smalsučių“ grupės (auklėtojos Rasa Butavičienė ir Valerija Kurbatovienė).

Vaikus pasitiko bibliotekininkės ir triušis Ralfas, kuris labai mėgo skaityti knygas, bet nežinojo kur jų gauti. Triušio nuotykiai baigėsi žinia, kad bibliotekoje visada nemokamai galima pasiskolinti knygų.
Sausio 18 d. rytmetį Vaikų literatūros skyriuje apsilankė „Buratinų“ grupės vaikai su auklėtojomis Egle Šimkiene ir Vida Jotkiene. Šį kartą vaikus pasitiko autorės ir iliustratorės iš Anglijos Ciaros Flood knygos „Įkyrūs triušiukai“ veikėjai. Įdomi knygelė apie žvėrelių draugystę sudomino priešmokyklinukus. Skaitymo-teatro veikėjais tapo keli vaikai. Žiūrovai visi padėjo belstis į rūstaus meškino širdį, kol įkyrūs triušiukai tapo jo draugais. Vaikams pristatėme vieną iš 2018 m. metų knygos rinkimuose dalyvaujančią knygutę „Draugystė ant straublio galo“, kurią sukūrė Marius Marcinkevičius ir Aušra Kiudulaitė. Šioje istorijoje taip pat būta daug neišskiriamų draugų. Vieną jų porą pasiūlėme vaikams sukurti patiems. Ant voko reikėjo užklijuoti pašto ženklą ir užrašyti savo vardą. Vėliau vaikus aplankė paštininkas, o jų sukurtuose laiškuose slėpėsi kvietimas į biblioteką.
Abiejų renginėlių metu vaikai sužinojo, kiek laiko galima skaityti pasiskolintas iš bibliotekos knygas, kokia tvarka jos stovi lentynose, kad bibliotekoje dar galima žaisti, kurti, naudotis kompiuteriais ar šiaip smagiai praleisti laiką. Didelio vaikų susidomėjimo sulaukė didžiausia, mažiausia, storiausia bibliotekos knyga.
Į biblioteką „Gudručių“ ir „Smalsučių“ grupių vaikai atsinešė savo sukurtų knygelių. „Buratinų“ grupės vaikai knygeles kūrė kartu su tėveliais ir kitais šeimos nariais. Bendra trijų grupių priešmokyklinukų sukurtų knygučių parodėlė „Nuo pasakos iki monetų“ Vaikų literatūros skyriuje veiks iki vasario 1 d. Kviečiame apsilankyti.

Nuotraukų galerija