mobili versija | standartinė versija
main-image

Saugesnio interneto dienomis – žaidimai ir kūryba

Vasario 4 – 9 d. d. Lietuvoje, kaip ir daugumoje šalių, skelbiama Saugesnio interneto savaitė. Jos metu bibliotekose vyksta įvairios šviečiamosios veiklos, skatinančios saugesnį naudojimąsi internetu bei skaitmeninėmis technologijomis. Saugesnio interneto savaitę kasmet mini ir Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius.


    Vasario 5 d. 14 val. interaktyvioje veikloje „Laikas „prisijungus“ ir „atsijungus““ vaikai aktyviai dalyvavo diskusijoje apie laiką leidžiamą prie kompiuterio, planšetės ar mobiliojo telefono. Ir štai ką išsiaiškinome – moksleiviai paprastomis dienomis prie išmaniųjų įrenginių, kompiuterių vidutiniškai per dieną praleidžia 1-2 valandas. Ką veikia? Ogi ieško informacijos mokslams, žaidžia, bendrauja, žiūri „youtube“ kanalą, atlieka namų darbus ir pan. Puiku! Vėliau vyko pokalbis apie laiką, kurį vaikai leidžia be technologijų ir tas laikas nėra nuobodus: žaidžiama su draugais, skaitomos knygos, padedama tėvams, bendraujama su šeimos nariais ir pan. Išvada – įdomiai gyventi galima ir be interneto! Po diskusijos, pasidalinę į dvi komandas, renginio dalyviai atliko praktinę užduotį: viena komanda be žodžių vaizdavo, ką jie veikia laisvalaikiu be kompiuterio, o kitos komandos nariai tą veiksmą turėjo atspėti. Vėliau žaidėme žaidimą „Sugalvok“. Jo metu, išsitraukę kortelę su raide, iš tos raidės sugalvojome žodžius, apibudinančius internetą ir juos užrašėme ant didelio lapo. Ne visi žodžiai sutilpo, bet aišku viena – internatas daugiau geras, negu blogas, jeigu juo naudosimės saikingai ir atsakingai.
    Vasario 6 d. diskutavome apie slaptažodžius – kas jie tokie, kam reikalingi, kokiais principais sudaromi, nes juk saugaus ir kriptografine prasme stipraus slaptažodžio pasirinkimas yra ne tik svarbus, bet ir būtinas žingsnis interneto erdvėje. Išaiškėjo, kad vaikų bibliotekos lankytojai žino, kokie slaptažodžiai būna saugūs, kokie ne ir tikrai šiuo klausimu gali būti neblogais patarėjais kitiems. Pokalbiui pasibaigus, mokinukai dalyvavo interaktyvioje veikloje „Saugių slaptažodžių dirbtuvės“: stengėsi sukurti kuo sudėtingesnį slaptažodį. Ta pačia tema, kompiuterio pagalba, buvo pademonstruotas nedidelės trukmės filmukas.
Pasikalbėję ir atlikę užduotis, dauguma vėl jungėsi prie interneto. Vaikų literatūros skyriuje vyko įprastos veiklos, tačiau jo darbuotojos tikisi, kad saugesnės interneto savaitės metu atnaujintos ar įgytos žinios bus įtvirtintos ir realybėje.

Nuotraukų galerija