mobili versija | standartinė versija
main-image

Pirmokai žaisdami „keliavo po Žemaitiją“

Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje gana dažnu reiškiniu tampa kolektyvinės pradinių klasių moksleivių ar darželio auklėtinių viešnagės. Jų metu mažieji lankytojai turi galimybę visi kartu susipažinti su biblioteka, paklausyti nuotaikingų pasakojimų, stebėti stalo teatro vaidinimus ar pažaisti žaidimą su kauliuku.


Štai vasario 15 d. vaikų bibliotekoje, lydimi mokytojos Aidos Paulauskienės, svečiavosi Skuodo Bartuvos progimnazijos 1 b klasės mokiniai. Po trumpos, su biblioteka supažindinančios įžangos, Vaikų literatūros skyriaus vedėja Stanislava Minelgienė mažiesiems svečiams pasiūlė paklausyti ir patiems suvaidinti įdomią istoriją pagal Evelinos Daciūtės bei Ingos Dagilės knygą „Drambliai ėjo į svečius“. Dešimt pirmokų vaizdavo drambliukus, o likusieji, iškėlę plakatą „Sveiki, atvykę!“, laukė, kada visa dramblių šeimyna atvyks į svečius. Pakeliui jie patyrė visokių nuotykių. Nuotykių patyrė ir mūsų svečiai pirmokai, nes po vaidinimo dar žaidėme žaidimą su kauliuku, skirtą Žemaitijos metams. Dvi komandos, ridendamos kauliuką, keliavo klausimų, skirtų Žemaitijai, žemaičių kalbai, labirintais. Abiejų komandų nariai atsakinėjo sėkmingai, tad pralaimėjusių nebuvo.
Viešnagės bibliotekoje metu pirmokai sužinojo naujų žemaitiškų žodžių, mokėsi taisyklingai žemaitiškai ištarti atskiras frazes, vertė sakinius iš literatūrinės kalbos į žemaičių kalbą. Turiningu susitikimu liko patenkinti ir pirmokai su mokytoja, ir bibliotekininkės.

Nuotraukų galerija