mobili versija | standartinė versija
main-image

Rytmetis „Rusakalbių turistų viešnagė Skuodo bibliotekoje“

2019 m. vasario 26 d. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje apsilankė rusakalbiai turistai. Tai buvo grupė Bartuvos progimnazijos 5-8 klasių mokinių, lydimų rusų kalbos mokytojų Dalios Dirkstienės ir Albinos Rumbutienės. Keliautojams sukūrėme vasarišką turistinę atmosferą: pastatėme palapinę, įkūrėme nedidelį židinį. Trumpai pristatėme biblioteką. Lietuvišką pristatymo tekstą lydėjo vertimas į rusų kalbą.


Bibliotekininkės vaikams pasiūlė išbandyti rusų kalbos žinias žaidime-viktorinoje su kauliuku. Klausimai buvo apie Rusijos miestus, dainininkus, rašytojus. Geru šio žaidimo sufleriu tapo knygų rusų kalba parodėlė. Žaidime netrūko nei azarto, nei prizų. Kita užduotis „pasipuošus“ palapinės tuneliais sudėti keturių raidžių rusiškus vardus. Jų būta net 18. Smagi užduotis priminė visiems rusų kalbos abėcėlę ir padėjo sužinoti kaip trumpinami rusiški vardai.
Raidžių ir skaičių temą pratęsė mokytoja Dalia Dirkstienė. Ji pasiūlė vaikams pasakyti visą rusų kalbos abėcėlę, greitai suskaičiuoti iki 20, išvardyti rusiškus animacinius filmus, išversti prizo pavadinimą, išbraukyti netinkamus žodžius užduotyje.
Tikimės, kad visiems „rusakalbiams turistams“ tai buvo įdomi ir naudinga patirtis. Linksmas rytmetis pasibaigė abipusėmis padėkomis ir kvietimu vėl apsilankyti.

Nuotraukų galerija