mobili versija | standartinė versija
main-image

Skuodo meno mokyklos Dailės skyriaus moksleivių kūrybos darbų paroda

Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko Vaikų literatūros skyriuje akis ir širdį džiugina Skuodo meno mokyklos Dailės skyriaus moksleivių kūrybos darbų paroda, kuri buvo pristatyta vasario 12 d. Į renginį atėjo Dailės skyriaus mokytojai Rimantas Eidėjus, Jurgita Eidėjienė ir Jolanta Milerienė bei gausus būrelis mokinių, kurie patys kūrė darbelius, piešė, lipdė ir išreiškė savo mintis, bei jausmus meno kūriniuose.

Meno darbuose taip pat, kaip ir knygose slypi išmintis, tiesa, patirtis, idėjos ir jausmai – visa tai, kas žmogų tobulina, suteikia žinių, supratingumo ir begale neišdildomų įspūdžių. Drąsiai galima teigti, jog menas ir knygos formuoja išskirtines ir stiprias asmenybes.
Parodos pristatymo metu išgirdome apie sukurtų darbų technikas, piešinių tipus, spalvų parinkimą taip pat apie natiurmorto žanrą. Savaime aišku, nupiešti piešinį nėra taip paprasta, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Kiekvienas menininkas žino, kaip svarbu gebėti tinkamai pavaizduoti perspektyvą, tinkamai pasirinkti objekto dimensiją, kokia svarbi yra tonų įvairovė (spalvos intensyvumas (šviesumas ar tamsumas), šešėliai, paryškinimai – visa tai padeda išgauti realistišką rezultatą). Žinoma, Dailės skyriaus mokiniai, padedami mokytojų viso to dar tik mokosi, bet darbas parodo jų puikius rezultatus.
    Po apdovanojimų ir nuoširdžių padėkos žodžių persikėlėme į antrą renginio dalį. Kadangi šią savaitę yra minima tarptautinė saugaus interneto savaitė, tad Vaikų literatūros skyriaus darbuotojos sumanė surengti vaikams interaktyvų užsiėmimą. Vaikams norėjosi suteikti informacijos apie nuotraukų skelbimą ir viešinimą internete. Išklausę informaciją, gavo pluoštą įvairių nuotraukų, kurias turėjo atrinkti, kur tinkamos skelbti internete, o kur netinkamos internetinei erdvei. Smagią veiklą užbaigėme išvadomis, jog reikia visada pagalvoti prieš skelbiant savo ir kitų nuotraukas internete.
    Be abejo, džiaugiamės ne tik nuostabia paroda, bet ir gražiu bendravimu bei bendradarbiavimu su Skuodo meno mokyklos Dailės skyriumi. Norisi mokytojams pasakyti dar daug neišsakytų žodžių, palinkėti, kad niekada netrūktų kūrybinio polėkio, gražių idėjų ir įkvėpimo.

Vaikų literatūros skyriaus informacija

Nuotraukų galerija