mobili versija | standartinė versija
main-image

Nuotolinis Didysis margutis bibliotekoje

Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius pakvietė vaikus dalyvauti nuotoliniame Didžiojo margučio (2 m aukštis, 1 m plotis) puošime. Jau tradicija tapo, kad „Vaikų Velykėlių 2020“ konkursą organizuoja Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“, kurio pagrindinis akcentas ir yra Didžiojo margučio kūrimas.


Vaikų literatūros skyrius šioje gražioje akcijoje dalyvauja jau 6 metus, tik šiemet Didžiojo margučio kūrimo formatą pakoregavo karantinas. Vaikus pakvietėme nupiešti margučius, savo piešinį nufotografuoti ir elektroniniu paštu atsiųsti į biblioteką. Sulaukėme rekordinio dalyvių skaičiaus. Net 82 vaikai atsiuntė savo piešinių nuotraukas. Jie nupiešė 109 margučius. Visi piešiniai į Didįjį margutį netilpo, todėl teko pagaminti ir mažesnįjį jo „brolį“.
Piešinių geografija gavosi plati. Sulaukėme margučių piešinių iš Kauno „Vyturio“ gimnazijos pradinukų, Klaipėdos rajono Dovilų lopšelio-darželio „Kregždutė“ auklėtinių, kraštiečių vaikų kūrinėlių iš Vilniaus ir net Anglijos.
Skuodo rajone nuotolinius piešinius kūrė: Skuodo lopšelio darželio „Buratinų“ grupės priešmokyklinukai (auklėtojos Eglė Šimkienė ir Renata Vinogradovė); Skuodo Bartuvos progimnazijos 4b klasės mokiniai (mokytoja Adelė Dainienė) ir 3d bei 6d specialiųjų ugdymo klasių mokiniai (mokytoja Ignė Poškienė); keli vaikai iš Mosėdžio ir dar nemažas būrys skuodiškių.
Labdaros ir paramos fondo „ Švieskime vaikus“ dovanos mus jau pasiekė. Kiekvienas dalyvis gaus po Povilo Villuveit labai linksmą knygelę „Spinčius“. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius prizais apdovanos tris vaikus, atsiuntusius daugiausia margučių piešinių nuotraukų, ir vieną kolektyvą.
Visiems vaikams labai dėkojame už dalyvavimą, o jų tėveliams, auklėtojoms ir mokytojoms už pagalbą, atsiunčiant piešinių nuotraukas bei paskatinimą sukurti kitokią šventę. Nuoširdžiai džiaugiamės, kad ir nuotoliniu būdu pavyko suorganizuoti Didžiojo margučio puošimo akciją ir visiems kartu dalyvauti konkurse „Vaikų Velykėlės 2020“. Prizus dalinsimės po karantino.