home Skuodo rajono savivaldybės
R. Granausko viešoji biblioteka

„Šiaurės literatūros savaitė“

Informacija atnaujinta 2022-11-21 16:53

     Šiaurės šalių literatūros savaitė – tai 22 metus trunkantis kultūros projektas, kurio tikslas – skleisti skaitymo džiaugsmą, literatūrą ir šiaurietišką pasakojimo tradiciją. Šiais metais ji buvo minima lapkričio 14 – 20 dienomis, o savaitės tema – „Gamta Šiaurėje“ jos metu vaikai buvo kviečiami susipažinti su šiaurės gamta. Ši šventė primena senąją pasakojimų tradiciją, suteikia progą vaikams ir suaugusiems susipažinti su šiaurės šalių literatūros lobynais, kviečia ankstyvais, tamsiais lapkričio mėnesio rytais susiburti, užsidegti žvakes, žibintus ir drauge persikelti į magišką knygų pasaulį. Šiaurės šalių literatūros savaitė neatsitiktinai rengiama lapkritį – tamsiausiu metų laiku visi ilgimės šviesos ir bendrystės, kuriuos dovanoja jaukus pasisėdėjimas „Auštant“ žvakių šviesoje visiems drauge skaitant knygą. Taip tęsiama ir puoselėjama unikali šiaurietiško pasakojimo ir garsinio skaitymo tradicija.

     Meilė ir pagarba gamtai užima svarbią vietą tiek Lietuvos, tiek Šiaurės šalių literatūros ir pasakojimų tradicijose. Į Šiaurės šalių literatūros savaitę Skuodo rajono savivaldybės Granausko viešosios bibliotekos Ylakių filialas pakvietė sudalyvauti Skuodo rajono Ylakių Gimnazijos 1-4 klasių moksleivius ir jų mokytojas A. Račienę, R.Pociuvienę, D. Kristutienę ir N. Statkienę. Ylakių gimnazijos pradinukai ir mokytojos noriai atėjo į biblioteką, ir prisijungė prie jau tradicija tapusio renginio skaitymas „Auštant“ žvakių šviesoje. Kadangi šių metų Šiaurės šalių savaitės tema buvo gamta šiaurėje, kūriniai buvo parinkti iš šiaurės rašytojų lobynų susiję su gamta: H.K Anderseno pasakos „Drugys“ ir „Ramunė“, Jujja ir Tomas Wieslander „Mamulė Mū supasi“ ir Sven Nordqvist „Petsonas stovyklauja“. Patys vaikai patamsėje skaitė knygutę „Šššš Tyliau! Kaip žvėreliai mokėsi klausyti“.

     Perskaičius kūrinius aptarėme su vaikais  pagrindinę jų mintį, visi supratome, kad gyvūnai, gamta ir žmogus turi būti išvien drauge, jei norime , kad visi vieni kitus džiugintume...