Projekto tikslas – populiarinti S. Jonausko kūrybą, apjungiat įvairias raiškos formas, suteikiant visuomenei galimybę įsitraukti į kūrybines, edukacines veiklas bei skatinti vadovautis tvarumo principais, puoselėti gamtą būnant jos dalimi.
Projekto trukmė – 2023-02-15 – 2023-12-15.
Projektą finansavo – Lietuvos kultūros taryba
Projektą rėmė – Skuodo rajono savivaldybės administracija, Gėsalų žemės ūkio bendrovė, Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“, UAB „Mittet“, MB „Striksė“.
Projekto partneriai – Skuodo rajono kultūros centras, Skuodo meno mokykla, VšĮ Rašytojų klubas, Skuodo lopšeliu-darželis, Skuodo literatų klubas, Latvijos Respublikos Priekulės bibliotekos, Skuodo Bartuvos progimnazija, Mosėdžio, Ylakių, Skuodo P. Žadeikio gimnazijos, Labdaros ir paramos fondas “Švieskime vaikus”, Skuodo r. Gėsalų bendruomenė, Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus, Palangos miesto savivaldybės, Klaipėdos apskrities I. Simonaitytės viešosios bibliotekos.
Projekto laikotarpiu vyko susitikimai su rašytojais, patyriminiai ir pažintiniai žygiai, dainuojamosios poezijos vakarai, kūrybinės dirbtuvės, vizualizacijos ir kitos įtraukios veiklos didžiąja dalimi buvo rengiamos po atviru dangumi – gamtoje ir atvirose bibliotekos ir kitose erdvėse – ryšium su S. Jonausko kūryboje vystyta ryškia gamtos tematika.
Renginių metu lankytojai turėjo galimybę susipažinti su S. Jonausko kūryba, jo kūrybos interpretacijomis edukacijų ir dainuojamosios poezijos renginių metu. Bibliotekoje lankėsi kūrėjai, pažinoję poetą ir kiti žymūs autoriai (S. Paltanavičius, L. Degėsys, T. Dirgėla, M. P. E. Martynenko, R. Ereminas ir kiti). Interaktyvių edukacijų metu vaikai ir jaunimas buvo skatinami vadovautis tvarumo principais, tausoti ir puoselėti gamtą, taip pat mokėsi kurti, jungti skirtingas raiškos formas (poeziją, muziką, šokį). Skuodo krašto bendruomenei buvo pasiūlytos naujos renginių ir užsiėmimų formos: kūrybinio rašymo užsiėmimai edukacija „Slemo“ skaitymai, repo sesijos, pabėgimo kambarys, dainuojamosios poezijos vakarai, dailės pleneras, pažintinis-literatūrinis žygis, flešmobas, festivalis, instaliacijos ir kt.
Įgyvendinami projektą gyvenome spalvingą kultūrinį gyvenimą, įdomiais, naujais renginiais, iniciatyvomis Skuodui suteikėme naujų spalvų. Poeto Stasio Jonausko kūrybinį palikimą populiarinome naujomis, įtraukiomis formomis, patrauklesnėmis vaikams ir jaunimui.
Projekto tikslas – suburti skirtingų kartų vietos gyventojus įdomiai ir naudingai edukacinei, kultūrinei ir pažintinei veiklai, kad patirtimi ir ryšiais tvirtėtų vietos bendruomenė ir keistųsi dalyvių vertybinis požiūris į savo gyvenamąją aplinką. Projekto edukacinėmis ir kultūrinėmis veiklomis buvo siekiama suburti skirtingų kartų ir patirčių gyventojus tam, kad dalyviai įsitraukdami į kūrybinę veiklą stiprintų saviugdos įgūdžius, kūrybinius gebėjimus ir būtų skatinama jų kultūrinė saviraiška, o labiau pažinę savo krašto istoriją, tradicijas ir pamatę konkrečios asmenybės pavyzdį, patyrę bendravimo džiaugsmą stiprintų vidinį socializacijos, solidarumo, patriotizmo, žemaitiškumo jausmą tuo būdu užkirsdami kelią socialinės atskirties tendencijų plitimui. Kaip ir šeimoje – trijų kartų atstovai dirbdami kartu, kalbėdamiesi ir klausydamiesi natūraliai patirtį perduoda iš lūpų į lūpas.
Projekto trukmė – 2022-03-01 – 2022-12-15.
Projektą finansavo – Lietuvos kultūros taryba
Projektą rėmė – Skuodo rajono savivaldybės administracija, MB Striksė, UAB MITTET, UAB Žemaičių virvės, nepriklausomas laikraštis „Mūsų žodis“.
Projekto partneriai – Skuodo literatų klubo „Nojus“,tautodailininkė Irena Gadeikienė, tautodailininkė Marija Korsakienė, tautodailininkė Edita Bernotienė, tautodailininkas Vidas Vagnorius, Skuodo meno mokykla, dailės mokytoja Ramutė Šličiuvienė sutikimas, Skuodo kultūros centras 16. Vyskupo M. Valančiaus gimtinės muziejus, Skuodo Užluobės kaimo bendruomenė.
Projekto veiklų buvo daug ir įdomių: suorganizuota 11 siuvėjo Juzės kelionių po Skuodą rajoną, kurių metu vyko 13 skirtingų edukacijų: kojinių mezgimas, juostų pynimas, kvilingas, atvirukų gamyba, dekupažas, drožimas iš medžio, piešimas ant stiklo ir šilko ir pan. Taip pat Skuode bus įkurta „Kriaučiaus artelė“, kurios dalyviai mokėsi siūti. Pirmą kartą buvo suorganizuota Pasaulinė mezgimo šventė Skuode. Buvo rengiamos darbų parodos bei suorganizuota 11 keliaujančių dirbtuvių „Žaliasis kursas“, vyko susitikimai su žymiais žmonėmis, paskaitos ir netgi Kalvarijos kalnų giedojimas.
Edukacinė veikla vyko įvairiose rajono vietovėse, nes į projektą įsitraukė Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Aleksandrijos, Daukšių, Ylakių Mosėdžio, Lenkimų, Pašilės, Šauklių, Kaukolikų filialai.
Projekto tikslas – plėsti Skuodo rajono vaikų akiratį per inovatyvius ir tradicinius kūrybinius užsiėmimus, kuriuose kūrybinių raiškų įvairovėje pagrindinį vaidmenį vaidintų knyga.
Projekto trukmė – 2021-03-02 – 2021-12-15.
Projektą finansavo – Lietuvos kultūros taryba ir Skuodo rajono savivaldybės administracija.
Projektą rėmė – Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“.
Projekto partneriai – Skuodo meno mokykla, Skuodo Bartuvos progimnazija, Skuodo rajono pagrindinės mokyklos ir gimnazijos, Skuodo rajono vaikų lopšeliai-darželiai, Mosėdžio miestelio ir Šauklių kaimo bendruomenės.
Projektas skatino kūrybinių raiškų įvairovę, bendradarbiavimą tarp bibliotekos ir švietimo įstaigų bei nevyriausybinių organizacijų. Projekto veiklos padėjo skatinti Skuodo rajono vaikų domėjimąsi profesionalių knygos kūrėjų sukurtomis knygomis ir ugdyti įvairiapusį jų kūrybiškumą. Didelio susidomėjimo sulaukė edukaciniai skaitymo skatimo renginiai mamyčių turgelyje, vaikų lopšeliuose-darželiuose prie smėlio dėžių, vasaros ir patamsio skaitymai. Įvyko dviejų dienų „Vaikų knygos festivalis Skuode“, kuriame dalyvavo rašytojai ir Klaipėdos lėlių teatras. Sukurta nuotolinė paroda apie projekto veiklas. Įvyko regioninis vaikų kompiuterinių piešinių konkursas „Varlės šoka žaliąjį šokį“, skirtas poeto Stasio Jonausko kūrybos vaikams sklaidai. Šio konkurso piešiniais iliustruoti ir išleisti knygų skirtukai, o 2022 m. bus sukurta nuotolinė paroda. Projekto veiklas organizavo Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius ir 12 kaimo filialų.
Projekto tikslas – naudojantis šiuolaikinėmis technologijomis, sukurti nuotolinę prieigą, leidžiančią visuomenei virtualiu būdu susipažinti su pagrindiniais Skuodo rajono kultūros paveldo objektais bei Skuodo krašto kūrėjais.
Projekto trukmė – 2020-08-15 – 2020-12-15.
Rėmėjas – Lietuvos kultūros taryba.
Trumpas projekto pristatymas. Skuodo rajonas gali didžiuotis savo kultūriniu paveldu, todėl, naudojantis viena iš šiuolaikinių vizualizacijos priemonių – virtualiu turu – vartotojai turės galimybę nusikelti į virtualią realybę ir pagrindinius objektus apžiūrėti tiesiog iš namų.
Norimam rezultatui pasiekti bus naudojamos sferinės/kubinės panoramos, kurias galima vartyti 360° kampu bet kuria kryptimi ir bet kokioje plokštumoje,– tai suteikia galimybę apžiūrėti visą stebėtoją supančią aplinką. Sukurta vizualizacija vartotoją nukels į virtualų Skuodo rajono žemėlapį, kuris bus suskirstytas į 9 jame esančias seniūnijas. Kiekviena seniūnija siūlys apsilankyti pagrindiniuose kultūros paveldo objektuose. Planuojama padaryti 41 profesionalią, aukštos raiškos panoraminę nuotrauką atviroje erdvėje, kuri iliustruos žymiausius Skuodo rajono objektus: Mūro kryžių Skuodo miesto seniūnijoje, Apuolės piliakalnį Aleksandrijos seniūnijoje, didžiausią Lietuvoje Puokės akmenį Barstyčių seniūnijoje, I. Navidansko botanikos parką Ylakių seniūnijoje, Simono Daukanto klėtelę Lenkimų seniūnijoje ir kt.
Taip pat vartotojas bus kviečiamas užsukti ir virtualiai pasižvalgyti po bibliotekas, įsikūrusias seniūnijų centruose. Tam bus padarytos kiekvienos seniūnijos bibliotekos patalpų panoraminės nuotraukos. Virtualioje bibliotekoje bus integruota viktorina,– klausimai su atsakymų variantais.
Virtualiai bevaikštant, bus siūloma pasiklausyti žymiausio to krašto kūrėjo kūrinių, kuriuos įgarsins aktorius, pvz.: R. Granausko kūrybos ištraukų Mosėdžio seniūnijoje, S. Jonausko eilių Ylakių, seniūnijoje ir pan.
Šis virtualus žemėlapis papildys Bibliotekos fondą nauju, inovaciniu, ilgalaikę išliekamąją vertę turinčiu informacijos saugojimo rinkiniu ir užtikrins Skuodo rajono kultūros vertybių išlikimą bei jų sklaidą vietos ir tarptautinei bendruomenei.
Projekto tikslas – skatinti domėtis Žemaičių krašto kultūriniu paveldu, Simono Daukanto kūrybiniu palikimu, jų aktualumu šių dienų žmogui ir valstybei, supažindinti su senaisiais ir šiandieną populiariais amatais, skatinti užimtumą meninėmis ir kūrybinėmis veiklomis.
Projekto trukmė – 2019-03-01 – 2019-12-15.
Rėmėjas – Lietuvos kultūros taryba.
Trumpas projekto pristatymas. Žmogus, ieškodamas prasmės, atspirties naujiems darbams, sumanymams ir veikloms, dažnai atsigręžia į praeitį. Iškiliausio žemaičio, XIX amžiaus švietėjo, tautinio atgimimo žadintojo, mūsų kraštiečio Simono Daukanto idėjos ir darbai yra aktualūs ir šių dienų žmogui, kuris dažnai juose randa ne tik įkvėpimą naujiems darbams, bet ir pajaučia prigimtinę Žemaitijos krašto savastį, atskleidžiamą per amatus (edukacijas). Žemaitijos metais (2019 m. yra paskelbti Žemaitijos metais) įgyvendinamu kultūriniu-edukaciniu projektu „Iš amžių glūdumos į šiandieną per amatus ir kultūrą“ siekiame profesionalių kūrėjų pagalba per edukacijas, meninę kūrybą ir praktinį darbą stiprinti ryšį tarp kartų, puoselėti etninę (žemaičių) kultūrą, supažindinti su amatais, aprašytais S. Daukanto literatūriniame palikime, ir amatais, kurie Žemaitijoje populiarūs šiandieną.
Projekto tikslas – plačiau informuoti visuomenę apie tai, kaip ES saugo savo piliečius nuo įvairių pavojų ir grėsmių. Šios kampanijos dėmesio centre – paprasti herojai, kurie europiniu lygmeniu padeda įveikti iššūkius sveikatos, aplinkos, nusikalstamumo, terorizmo, migracijos ir ekonomikos srityse. Per paprastų žmonių gyvenimo istorijas siekiama parodyti, kokia svarbi yra Europos Sąjunga kasdieniniame žmonių gyvenime.
Projekto trukmė –2019-04-03 – 2019-05-14
Projekto rėmėjas – Projektą remia Europos komisija.
Projekto partneriai – Skuodo rajono priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba; Skuodo rajono policijos komisariatas; Latvijos Respublikos Priekulės nuovada.
Trumpas projekto pristatymas. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešoji biblioteka organizavo renginį „Lietuva – Latvija: drauge saugiau“, kuriame savo darbo patirtimi apie kaimyninių šalių specialiųjų tarnybų bendradarbiavimą: bendrą patruliavimą, nusikalstamumo užkardymą dalijosi Skuodo rajono ir Latvijos Respublikos Priekulės nuovados policijos komisariatų ir priešgaisrinių gelbėjimo tarnybų atstovai bei Priekulės merė Vija Jablonska. Taip pat į susitikimą atvyko Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius.
Projekto tikslas – paskatinti daugiau žmonių balsuoti, renkant Europos Parlamentą.
Projekto trukmė – 2019-05-01 – 2019-05-24.
Trumpas projekto pristatymas. Projekto prioritetai – Skuodo rajono savivaldybės gyventojų:
• supažindinimas su Europos Parlamento vaidmeniu Europos Sąjungoje;
• supažindinimas su Europos Parlamento veikla;
• supažindinimas su Europos Sąjungos vertybėmis, pagrindiniais tikslais, pagrindiniais principais ir t. t.;
• skatinti jaunąją kartą domėtis Europos Sąjungos veikla.
TARPTAUTINIAI STASIO JONAUSKO SKAITYMAI „MIRKSNIS, KAI ŠVIETĖ DANGUS“
Projekto tikslas – pagerbti poetą Stasį Jonauską ir jo nuopelnus kalbai, literatūrai ir visai lietuvių tautai, minint pirmąsias jo mirties metines. Įgyvendinant projektą, sudaryti galimybės plačiajai visuomenei susipažinti su šviesaus atminimo poeto Stasio Jonausko kūrybos ir gyvenimo faktais, pasitelkiant gyvą poetų, literatų žodį, kvalifikuotus specialistus – literatūrologus, aktualizuoti kultūrines ir tautines vertybes jo kūryboje bei skatinti latvių ir lietuvių rašytojų bendradarbiavimą.
Projekto trukmė –2019-05-15 – 2019-12-15.
Projekto rėmėjas – Lietuvos kultūros taryba.
Projekto partneriai – Lietuvos rašytojų sąjungos Klaipėdos skyrius, Latvijos Respublikos rašytojų sąjungos Liepojos skyrius, Skuodo literatų klubas.
Trumpas projekto pristatymas. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešoji biblioteka, bendradarbiaudama su Lietuvos rašytojų sąjungos Klaipėdos skyriumi, Latvijos Respublikos rašytojų sąjungos Liepojos skyriumi, Skuodo literatų klubu, rengia tarptautinius Stasio Jonausko skaitymus „Mirksnis, kai švietė dangus“, ekspoziciją apie jo asmenybę ir kūrybą bei filmuotą medžiagą „Prisiminimai apie Stasį Jonauską“, įsigis Stasio Jonausko portretą, parengs ir pagamins atvirlaiškius, skirtus S. Jonausko atminimui, organizuos Stasio Jonausko garsinius skaitymus Gėsaluose, Ylakiuose, Lenkimuose. Šiuo bendradarbiavimu siekiama plėtoti profesionaliojo meno bei bendruomenių projektų sklaidą.
Projekto tikslas – skatinti Skuodo rajono Daukšių ir Šauklių kaimų gyventojų iniciatyvumą bei bendruomeniškumą, ugdant įvairaus amžiaus gyventojų kūrybinę raišką, suteikiant galimybę ugdyti kompetencijas edukaciniuose užsiėmimuose bei buriant gyventojus bendrai veiklai.
Projekto trukmė – 2019-04-15 – 2019-12-01.
Rėmėjas – Skuodo rajono savivaldybė (Skuodo rajono savivaldybės kultūros plėtros ir bendruomenių aktyvinimo veiklų projektų finansavimo iš savivaldybės biudžeto lėšų programa).
Trumpas projekto pristatymas. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešoji biblioteka bendradarbiaudama su Daukšių ir Šauklių kaimų bendruomenėmis vykdo projektą „Atverkime duris kūrybai“, kurio tikslas – ugdyti gyventojų kūrybiškumą, puoselėti ir skleisti Skuodo krašto literatų kūrybą, didinti iniciatyvumą ir bendruomeniškumą, apjungiant įvairaus amžiaus gyventojų grupes bendriems užsiėmimams ir sudarant sąlygas dalyvauti organizuojamoje kultūrinėje bei edukacinėje veikloje. Į projekto veiklas bus stengiamasi įtraukti socialiai sunkiai besiverčiančias šeimas, praskaidrinant jų laisvalaikį įdomiais susitikimais ir kūrybiniais užsiėmimais.
Įgyvendindami projektą „Atverkime duris kūrybai“ Skuodo rajono Daukšių ir Šauklių kaimų bendruomenių gyventojams sudarysime sąlygas kūrybinei raiškai ir didinsime iniciatyvumą bei aktyvumą organizuodami įvairias veiklas.
Projekto tikslas – įprasminti Juozo Tumo-Vaižganto švietėjišką veiklą Mosėdyje bei, pasitelkiant įvairias kultūrines veiklas, supažindinti su J. Tumo-Vaižganto asmenybe, pasiekimais.
Projekto trukmė – 2019-09-01 – 2019-10-31.
Rėmėjas – Skuodo rajono savivaldybė (Skuodo rajono savivaldybės kultūros plėtros ir bendruomenių aktyvinimo veiklų projektų finansavimo iš savivaldybės biudžeto lėšų programa).
Trumpas projekto pristatymas. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešoji biblioteka kartu su partneriais Mosėdžio Šv. arkangelo Mykolo bažnyčia, Skuodo rajono savivaldybės administracijos Mosėdžio seniūnija, Skuodo rajono kultūros centru, Skuodo rajono Mosėdžio miestelio bendruomene ir Mosėdžio gimnazija siekia įprasminti Juozo Tumo-Vaižganto švietėjišką veiklą Mosėdyje bei, pasitelkiant įvairias kultūrines veiklas, supažindinti su J. Tumo-Vaižganto asmenybe, pasiekimais. Visų projekto veikloje dalyvaujančių bendruomenių nariai įsitrauks į savanorišką veiklą, viešins būsimas veiklas savo artimųjų, pažįstamų ir draugų rate, suartins ir sujungs bendrai visuomeninei veiklai. Jaunąją bendruomenių kartą skatins nepamiršti žymių žmonių sukakčių, jubiliejinių metų paminėjimą turiningai ir įdomiai. Visos projektinės veiklos stiprins vietos kultūros identitetą.
Projekto tikslas – surengti respublikinį literatūrinį žemaitiškai rašančių autorių konkursą „Koram žemaitėškā“, skirtą puoselėti ir saugoti žemaičių kalbą (tarmę) bei paminėti Žemaitijos metus.
Projekto trukmė – 2019-01-02 – 2019-12-16.
Rėmėjas – Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.
Trumpas projekto pristatymas. 2019 m. – Žemaitijos metai. Vienas svarbiausių Žemaitijos etnografinio regiono turtų yra tarmė, kuri dažnai įvardijama net atskira kalba. Žemaičių kalbos buvimo įrodymų yra gana nemažai. Bene svarbiausias iš jų – žemaičių kalba turi visas kalbai privalomas sudedamąsias dalis: fonetiką, morfologiją, sintaksę ir leksiką. Žemaičių kalba taip pat yra išlaikiusi senesnių, archaiškų formų, konstrukcijų ir kitų ypatybių, kurios nėra išlikusios nei bendrinėje kalboje, nei tarmėse. Nepaisant to, kaip įvardysime žemaičių kalbą: kaip tarmę ar kaip kalbą, būtina suvokti, kad jos ekspresyvumas, savitumas ir išskirtinumas yra didelis turtas. Būtent dėl to žemaičių kalbą (tarmę) būtina saugoti, populiarinti ir vartoti kasdieninėje kalboje. Kuo greičiau suprasime, kad kalbėti tarmiškai nėra gėdinga, kad tarmiškai kalbantis žmogus nėra prasčiokas, mužikas ar neišsilavinęs asmuo, tuo labiau prisidėsime prie tarmės išlikimo.
Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešoji biblioteka daug dirba, puoselėdama žemaičių kalbą (tarmę) ir kultūrą ne tik Skuodo rajone, bet ir už jo ribų. Projektas, skirtas Žemaitijos metams paminėti, įtrauks įvairaus amžiaus, socialinės padėties, išsilavinimo ir t. t. žmones, besidominčius neįkainojamu Žemaitijos regiono turtu – žemaičių kalba (tarme).
Projekto tikslas – plačiau informuoti apie tai, kaip ES saugo savo piliečius nuo globalių grėsmių ir kitų pavojų.
Data – 2019 m. gegužės 14 d.
Rėmėjas – Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje.
Trumpas projekto pristatymas. Europos Komisijos vykdoma komunikacijos kampanija „ES drauge saugiau“, kurios tikslas – plačiau informuoti apie tai, kaip ES saugo savo piliečius nuo globalių grėsmių ir kitų pavojų. Šios kampanijos dėmesio centre – paprasti herojai, kurie europiniu lygmeniu padeda įveikti iššūkius sveikatos, aplinkos, nusikalstamumo, terorizmo, migracijos ir ekonomikos srityse.
Projekto tikslas – motyvuoti Skuodo miesto ir rajono vaikų skaitymo skatinimą ir ugdyti su skaitymu susijusius įgūdžius.
Projekto trukmė – 2018-02-01 – 2018-12-14.
Projektą remia – Lietuvos kultūros ministerija ir Lietuvos kultūros taryba.
Projekto partneriai – Skuodo meno mokykla, Skuodo Bartuvos progimnazija, Skuodo rajono pagrindinės mokyklos ir gimnazijos, Skuodo socialinių paslaugų šeimai centras, Skuodo vaikų ir moksleivių tėvų asociacija, Šačių ir Barstyčių kaimų bendruomenės.
Trumpas projekto pristatymas. Pagrindinė projekto idėja – organizuojant skaitymo skatinimo renginius kartu su vaikais kurti popierines ar kartonines renginių dekoracijas, žaidimus ir pristatomų knygų veikėjus. Įgyvendinant projekto uždavinius 2018 m. Skuodo rajono bibliotekos suorganizuos 6 knygų pristatymus-susitikimus su rašytojais; 2 skaitymus-žaidimus, kurių vedėjai bus profesionalūs aktoriai; vieną spektaklį, kurio scenarijus sukurtas pagal žinomo lietuvių rašytojo knygą. Po vieną tokio pobūdžio renginį įvyks septyniose Skuodo rajono vietovėse, kuriose yra bendrojo lavinimo mokyklos. Projekto veiklose dalyvaus ne tik Skuodo miesto, bet ir 15-os Skuodo rajono kaimų bei miestelių vaikai, Barstyčių ir Mosėdžio parapijos vaikų globos namų gyventojai, Skuodo socialinių paslaugų šeimai centro lankytojai. Projekto pabaigai bus sukurta virtuali fotografijų paroda-koliažas „Metai su knygutyčių nuotykiais“, kuris vizualiai pristatys ir apibendrins visus projekto renginius ir nuveiktus darbus.
Projekto tikslas - paminėti Europos dieną, skatinant, kad kuo daugiau Skuodo rajono gyventojų atrastų Europos kultūros paveldą, imtų juo domėtis.
Projekto trukmė – 2018 m. balandžio 23 d. – 2018 m. gegužės 14 d.
Projektą remia – Europos komisijos atstovybė Lietuvoje.
Trumpas projekto pristatymas. Kultūros paveldas – tautos savasties išlikimo garantas, kraštovaizdžio sudėtinė dalis bei šalies įvaizdžio formavimo priemonė. Jis pagrįstai gali būti vadinamas visuotine vertybe, svarbia tiek individui, tiek bendruomenei, tiek visuomenei. 2018 m. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos kartu su partneriais (Skuodo meno mokykla, Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazija, Skuodo Bartuvos progimnazija, Skuodo kaimo verslų, amatų ir paslaugų mokykla, Skuodo Švč. Trejybės parapija, Skuodo muziejus, Šauklių kaimo bendruomenė, Skuodo krašto bendruomenė, Skuodo atviras jaunimo centras, Skuodo literatų klubas) organizuojamos Europos dienai skirtos šventės „Mūsų paveldas: vakar, šiandien ir rytoj“ tikslas – paminėti Europos dieną, skatinant, kad kuo daugiau Skuodo rajono gyventojų atrastų Europos kultūros paveldą, imtų juo domėtis.
Projekto tikslas: stiprinti kultūrinį bendradarbiavimą tarp trijų etninių baltų genčių regionų – Latgalos, Kuršžemės (Latvija) ir Žemaitijos (Lietuva) kultūrininkų, suteikti galimybę istorijos, etnokultūros tradicijų tyrinėjimo bei kitiems kultūrinio darbo specialistams įgyti naujų žinių apie vienas kito gimtuosius kraštus, pasikeisti gerąja patirtimi ir tarptautiniu lygiu viešinti patrauklų minėtų kraštų įvaizdį, su gautomis žiniomis supažindinti ir plačiąją visuomenę.
Projekto trukmė: 2017-06-15 – 2017-10-09
Projektą remia: LR kultūros ministerija ir Lietuvos kultūros taryba
Projekto partneriai: Latvijos Respublikos Rezeknės miesto biblioteka, Latvijos Respublikos Priekulės krašto savivaldybė, Skuodo žemaičių draugija.
Trumpas projekto pristatymas: šiemet minint Piliakalnių metus, Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešoji biblioteka rengia platesnio masto Baltų vienybės dienos paminėjimą. Ji, bendradarbiaudama su Latvijos Respublikos Latgalos ir Kuršžemės regionų atstovais iš Rezeknės, Priekulės savivaldybių ir Skuodo žemaičių draugija, organizuoja kultūrinių mainų savaitę, kurios metu skuodiškiai bus supažindinti su minėtų kraštų kultūra, istorija, šviesuoliais ir nūdiena. Bus surengta Baltų vienybės dienai skirta ugnies sąšauka, kurios metu uždegsime laužus ant rajone esančių piliakalnių, pabrėždami tai, jog piliakalniai yra bendras baltų kultūros ir ankstyvosios Lietuvos valstybės simbolis.
Projekto tikslas – skatinti šeimų užimtumą meninėmis ir kūrybinėmis veiklomis, kurių metu svarbiausia būtų ne galutinis rezultatas, o pats kūrybos vyksmas, išgyventos emocijos.
Projekto trukmė – 2017-03-01 – 2017-12-15.
Projektą remia – LR kultūros ministerija ir Lietuvos kultūros taryba.
Projekto partneriai – Skuodo rajono Gėsalų bendruomenė, Skuodo rajono Vižančių kaimo bendruomenė, Skuodo kaimo verslų, amatų ir paslaugų mokykla, Skuodo dekanato šeimos centras.
Trumpas projekto pristatymas: projektu siekiama spręsti užimtumo trūkumo šeimose problemą: sudominti ir padėti rasti bendrų pomėgių, naujų laisvalaikio praleidimo būdų, netgi įgyti naujų įgūdžių bei panaudoti juos šeimos finansinio gėrio kūrimui. Šeimoms bus pasiūlyti edukaciniai kūrybiniai užsiėmimai: sausasis ir šlapiasis vėlimas iš vilnos, dekupažas, dirbiniai iš odos, floristika, sutažas, tapyba ant šilko, mezgimas ir nėrimas su karoliukais ir kauline adata, audimas, dekoratyviniai dirbiniai iš cemento. Užsiėmimai, kuriuos ves patyrę, kvalifikuoti kūrėjai, vyks Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Senamiesčio, Vižančių, Pašilės ir Gėsalų filialuose.
Projekto tikslas – Gerinti kaimų bendruomenių gyvenimo kokybę, suteikiant jiems teorinių ir praktinių sveikatos stiprinimo žinių, ugdant sveiko gyvenimo įpročius bei organizuojant naujas laisvalaikio praleidimo formas.
Projekto trukmė: 2017 m. gegužės mėn. – 2017 m. gruodžio mėn.
Projektą remia: Skuodo rajono savivaldybės kultūros plėtros ir bendruomenių aktyvinimo veiklų fondas.
Projekto partneriai: Skuodo rajono Mosėdžio miestelio bendruomenė, Skuodo rajono Daukšių kaimo bendruomenė, Skuodo rajono Šauklių kaimo bendruomenė.
Trumpas projekto pristatymas: Projektu siekiama atkreipti bendruomenės narių dėmesį į sveiką gyvenseną, skatinti jų fizinį aktyvumą, bendruomeniškumą, suteikti naujų žinių bei organizuojant įvairias veiklas supažindinti su naujomis laisvalaikio praleidimo formomis. Įgyvendinant projektą kaimų bendruomenių nariams bus organizuojamas pažintinis žygis dviračiais, šiaurietiško ėjimo mokymai, susitikimai su garsiu liaudies medicinos ekspertu, farmacininku, žolininku, Tibeto medicinos žinovu Virgilijumi Skirkevičiumi. Projekto „Iššūkis „Būti sveikam!“ – priimtas!“ dalyviai propaguos sveiką ir aktyvų gyvenimo būdą, įsitrauks į savanorišką veiklą, skleis įgytas žinias savo artimųjų, pažįstamų ir draugų rate, skatins juos sveikai ir aktyviai gyventi.
Projekto tikslas – atskleisti Skuodo krašto kultūros savitumą ir išskirtinumą kitiems Lietuvos etnokultūriniams regionams bei skatinti Skuodo žemaičių kūrybiškumą ir saviraišką. Užmegzti kultūrinius ryšius su kitų Lietuvos etninių regionų bibliotekomis ir Žemaičių kultūros draugijos Vilniaus skyriumi.
Projekto trukmė – 2017-03-01 – 2017-12-30.
Projektą remia – LR kultūros ministerija ir Lietuvos kultūros taryba.
Projekto partneriai – Trakų rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Zarasų rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Žemaičių kultūros draugijos Vilniaus skyrius, nepriklausomas Skuodo rajono laikraštis „Mūsų žodis“.
Trumpas projekto pristatymas: projektu siekiama atskleisti savo krašto kultūros savitumą ir išskirtinumą kitų Lietuvos regionų gyventojams bei įtraukti į bendrą veiklą tų regionų bibliotekas, kitas organizacijas. Skuodo krašto kultūra bus populiarinama su projekto partnerių pagalba, organizuojant renginius Trakų ir Zarasų rajonų savivaldybių viešosiose bibliotekose bei Žemaičių kultūros draugijos Vilniaus skyriuje. Skuodiškiai šių vietovių gyventojams pristatys turtingą įvairiais žanrais etnokultūrinę programą, kurią pateiks tarmiškai rašantys literatai, skaitovai, dainininkai, muzikantai bei kiti savo etninio identiteto puoselėtojai ir propaguotojai.
Projekto tikslas – Skatinti kaimuose gyvenančių vaikų ir jaunimo dalyvavimą tradicinių amatų populiarinime, supažindinant juos su senaisiais amatais ir jų gaminimo būdais bei suteikiant jiems galimybę įdomiai ir prasmingai praleisti laisvalaikį.
Projekto trukmė: 2017 m. rugpjūčio mėn. – 2017 m. gruodžio mėn.
Projektą remia: Skuodo rajono savivaldybės kultūros plėtros ir bendruomenių aktyvinimo veiklų fondas.
Projekto partneriai: Skuodo rajono Rukų kaimo bendruomenė, Skuodo rajono Barstyčių kaimo bendruomenė, Skuodo rajono Šačių kaimo bendruomenė, Skuodo rajono Šliktinės kaimo bendruomenė.
Trumpas projekto pristatymas: Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos projekto „Senųjų tradicijų pėdsakais“ edukacinės veiklos padės nukreipti vaikų ir jaunimo užimtumą reikiama linkme, leis iš arčiau susipažinti su tradiciniais senoviniais amatais ir rankdarbiais. Įgyvendinant šį projektą, vaikams ir jaunimui bus suorganizuoti įvairūs edukaciniai užsiėmimai: „Prakalbinkim molį“, „Mediniai stebuklai drožiniuose“, „Viskas iš vytelių“, „Auskit, riškit mano rankos“, „Riešinės – šilta ir gražu“. Edukaciniuose užsiėmimuose dalyvavę vaikai ir jaunimas laisvalaikiu užsiims turininga veikla, išmoks daryti įvairius darbelius, kuriais papuoš savo gyvenamą aplinką ir buitį. Šios veiklos suvienys vaikus ir jaunimą komandiniam darbui, ugdys draugiškumą, atsakingumą, suteiks galimybę atskleisti savo gebėjimus ir talentus.
Projekto tikslas – vystyti Lietuvos ir Ukrainos bibliotekininkų ir jaunimo kultūrinį bendradarbiavimą, suteikiant galimybę abiejų šalių jaunimui pažinti kitų šalių kultūras, vietoves, praturtinti savo laisvalaikį ir tarptautiniu lygiu viešinti patrauklų Skuodo rajono įvaizdį.
Projekto trukmė: 2017 m. birželio mėn. – 2017 m. liepos mėn.
Projektą remia: Skuodo rajono savivaldybės kultūros plėtros ir bendruomenių aktyvinimo veiklų fondas.
Projekto partneriai: Lvovo regiono vaikų biblioteka (Ukraina), Skuodo atviras jaunimo centras, Skuodo rajono kultūros centras, Skuodo muziejus, Skuodo rajono savivaldybės kūno kultūros ir sporto centras.
Trumpas projekto pristatymas: Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešoji biblioteka pasitelkdama partnerius, liepos 4-6 dienomis rengia 15-16 m. amžiaus jaunimo grupių iš Ukrainos Respublikos ir Klaipėdos rajono priėmimą. Jie lankysis gražiausiose Skuodo rajono vietovėse, dalyvaus edukaciniuose užsiėmimuose, žygyje į Apuolės piliakalnį, folkloro ansamblių šventėje „Liuob šuoktė, liuob dainioutė“ ir kt. Projekto veiklomis įsiliesime į Piliakalnių ir Tautinio kostiumo metų minėjimą.
Projekto tikslas – išsaugoti ir atgaivinti senuosius tradicinius amatus ir profesijas, juos viešinti, populiarinti ir pritaikyti tiesiogine forma tradicinėje aplinkoje.
Projekto trukmė: 2017 m. birželio mėn. – 2017 m. gruodžio mėn.
Projektą remia: Skuodo rajono savivaldybės kultūros plėtros ir bendruomenių aktyvinimo veiklų fondas.
Projekto partneriai: Skuodo rajono Daukšių, Šauklių ir Šatraminių, Lenkimų ir Luknių kaimų bendruomenės.
Trumpas projekto pristatymas: Projektu bus siekiama sudaryti sąlygos vaikų ir jaunimo, vyresniosios kartos, socialiai atskirtų šeimų bei neįgaliųjų laisvalaikio užimtumui, meniniam ugdymui. Edukacinių užsiėmimų ciklo dėka Skuodo rajono gyventojai bus įtraukti į tradicijų išsaugojimo darbus, susipažins su mūsų krašto senaisiais amatais.