home Skuodo rajono savivaldybės
R. Granausko viešoji biblioteka
Paroda

Modesto Paulausko mineralų parodos atidarymas

2023 Sausio 19 d. 19:00 - 21:00 Dariaus ir Girėno g. 25B, Skuodas

Informacija atnaujinta 2023-01-16 08:29

*photo*
Sausio 19 d. 19 val. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos parodų salėje (Dariaus ir Girėno g. 25B)
 
Paroda eksponuojama iki vasario 10 dienos.
 
Modestui kalnai, jų grožis bei paslaptingumas visada patiko, tik Lietuvoje jų maža. Gyvenimas sudėliojo taip, kad teko daug metų važinėti į Norvegiją. Laisvalaikį Modestas nuolat mėgo leisti kalnuose, vaikščioti, ten rasdavo ramybę ir laisvę. Daug laiko leidžiant kalnuose pradėjo pastebėti ne tik kalnų galybę, bet ir uolienas bei iš ko jos susideda.
Vieno pasivaikščiojimo kalnuose metu Modestas netikėtai pastebėjo įdomų akmenį, kuris patraukė akį, dabar jau gali pasakyti, ir pavergė širdį. Kaip vėliau paaiškėjo, tai buvo mineralas. Nuo tada vis sukosi mintys, kokio grožio ir paslapčių turi kalnų galybė. Modestas internete atsirado informaciją apie vietinę Geologų draugiją, pradėjo lankytis jų susitikimuose, organizuojamose parodose, vis dažniau savo laisvą laiką leisti kalnuose. Įsigijus akmenų kasybai reikiamų įrankių akmenys tapo neatskiriama jo gyvenimo dalimi.
Modestui vis pavykdavo rasti įdomesnių akmenų, kuriuos nešdavo namo. Per daugelį metų namai užsipildė akmenimis ir, nors atrodo, kad niekas netelpa, vis jų maža. ☺️
Parodoje pristatomi mineralai yra tik dalis Modesto asmeninės kolekcijos.
Modestas svajoja, jog vieną dieną akmenys bus ne tik jo hobis, bet ir įkvėpimas, pagrindinė veikla ir pragyvenimo šaltinis.