home Skuodo rajono savivaldybės
R. Granausko viešoji biblioteka

Biblioteka visiems

Informacija atnaujinta 2021-07-12 16:42

Nuo 2020 m. lapkričio mėn. Lietuvos viešųjų bibliotekų duris puošia išskirtinis ženklas – spalvota dėlionė „Biblioteka visiems“. Skirtingos elementų spalvos ir jų susijungimas rodo gebėjimą priimti vieniems kitus, nepaisant mūsų skirtumų ir įvairumo bei simbolizuoja bibliotekų ketinimą didinti savo paslaugų prieinamumą įvairią negalią turintiems žmonėms, skatinti visuomenės informuotumą ir ugdyti toleranciją.

Bibliotekose vieningai taikomi infrastruktūriniai sprendimai, tobulinamos darbuotojų kompetencijos, kuriamos naujos paslaugos Autizmo spektro (ASS) ir kitų kalbos, komunikacijos ir elgesio sutrikimų turintiems lankytojams.

Konsultuojantis su specialistais, kūrybinių industrijų atstovais, tėvais, auginančiais ASS ir kitų kalbos, komunikacijos ir elgesio sutrikimų turinčius vaikus, Lietuvos viešosioms bibliotekoms buvo parengtos ir įdiegtos priemonės, palengvinančios šių žmonių lankymąsi bibliotekose.

Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos lankytojams esame paruošę socialines istorijas, kurios jums, dar prieš atvykstant į biblioteką, padės susipažinti su jos erdvėmis, taisyklėmis, darbuotojais, kurie jus čia pasitiks.

Norime, kad bibliotekoje jaustumėtės saugiai, todėl galite susipažinti su socialiniu plakatu, kuriame rasite jus aptarnaujančių darbuotojų nuotraukas, trumpus pristatymus – jums apsilankius bibliotekoje vieni kitus jau žinosime ir laisviau bendrausime.

Bendradarbiaujant su ASS specialistais, kalbos ir kumunikacijos sutrikimų turinčių vaikų šeimomis bibliotekos lankytojams parengtas pažintinis vaizdo filmas, kuriame kviečiame susipažinti su patarimais, kaip derėtų elgtis vienu ar kitu atveju, į ką vertėtų atkreipti dėmesį komunikuojant su ASS ir kalbos komunikacijos sutrikimų turinčiais asmenimis – tiek vaikais, tiek suaugusiaisiais.

Jeigu jūsų lydimą vaiką ar paauglį neįprastoje jam erdvėje ištiktų sensorinis ar panikos priepolis, jums padės bibliotekoje esantis „Sensorinio gesintuvo“ rinkynys, kuriame rasite įvairių sensorinių daiktų ir priemonių, padėsiančių greičiau nusiraminti.

Lietuvos apskričių viešųjų bibliotekų ir Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijų ir Lietuvos aklųjų bibliotekos projektą „Autizmo spektro ir kitų kalbos, komunikacijos ir elgesio sutrikimų turintiems asmenims draugiškų bibliotekų tinklo diegimas“ finansuoja LR kultūros ministerija.