home Skuodo rajono savivaldybės
R. Granausko viešoji biblioteka

Pasaka ir šokis gimtosios kalbos dienai

Informacija atnaujinta 2022-02-23 16:01

Vasario 21 d. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus darbuotojos pradėjo kelionę su edukaciniu-literatūriniu renginiu „Varna lapė patikiejė“, skirtu Žemaičių kalbos metams paminėti. Pirma „išvyka“ buvo čia pat, į Skuodo meno mokyklos šokių salę. Šokėjai klausėsi žinomos pasakos „Varna ir sūris“ lietuviškai, o šios pasakos personažai lapė ir varna prabilo žemaitiškai. Žemaitiškų žodžių viktorinoje netrūko azarto ir teisingų atsakymų. Nuotaikingą renginėlio pabaigą lydėjo visomis kalbomis suprantami šokiai. Šokio sūkuryje smagiai sukosi Skuodo meno mokyklos šokėjai su mokytoja Nijole Dapšauskiene (akomponavo mokytoja Laima Pabrėžaitė) bei pasakos personažai.
Vasario 23 d. žinomos pasakos veikėjai iškeliavo į Aleksandrijos filialą, kur susitiko su Aleksandrijos pagrindinės mokyklos priešmokyklinės ir pradinių klasių mokiniais. Kūrybinė susitikimo dalis – juodo kaip naktis varniuko gamyba.
Kalba – savita kiekvienos tautos ypatybė, mąstymo išraiška. Štai kodėl šiais laikais kiekviena tauta siekia išsaugoti savo kalbą. Džiugu, kad vaikai puikiai žino ne tik lietuviškus, bet ir žemaitiškus žodžius.