home Skuodo rajono savivaldybės
R. Granausko viešoji biblioteka

Saugesnio interneto diena 2022

Informacija atnaujinta 2022-02-08 13:46

Saugesnio interneto diena 2022

Saugesnio interneto diena minima jau 19-ą kartą daugelyje pasaulio šalių, t. y. daugiau nei 150 šalių. Jos tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis. Ši diena - tai svarbus įvykis informacinio raštingumo kalendoriuje. Mes neišvengiamai su naujausiomis technologijomis žengiame į priekį, jomis naudojamės, kaip darbo ar informacijos gavimo įrankiu. Bet ar visi saugiai naudojamės internetu, ar visi žinome apie kylančias grėsmės interneto platybėse? Į šiuos ir daug kitų klausimų atsakėme Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje vasario 7 d. vykusiame renginyje, skirtame šiai dienai paminėti.
Renginio dalyviai ne tik sužinojo daug informacijos „Kur ir kaip bendraujame internete“, kad internete verta bendrauti tik su savo draugais ar artimaisiais ir ką daryti patyrus patyčias internete ar iškilus pavojui.
Taip pat dalyviai dalyvavo viktorinoje „Ar esi saugus internete“, po to vyko diskusija apie nuotraukų skelbimą internete, kokias nuotraukas galime skelbti internete, kur skelbiame nuotraukas, kas nutinka įkėlus nuotrauką į internetą. Diskusijos pabaigoje mokiniams buvo pateikta užduotis su nuotraukomis, kurios tinka įkelti į internetą ir kurių geriau nekelti.
Be abejonės, smagiausia renginio dalis buvo žaidimas - loterija, kuria užbaigėme susitikimą.
Tikimės, kad šis mokomasis renginys buvo naudingas, nors informacijos buvo pateikta nemažai tačiau kritiškai vertinant, žinant į ką atkreipti dėmesį, galima išvengti nemalonių incidentų. Svarbiausia – nuolatos domėtis saugaus interneto klausimais ir atkreipti dėmesį į specialistų rekomendacijas.