home Skuodo rajono savivaldybės
R. Granausko viešoji biblioteka

Skaitymo skatinimo akcija „Vasara su knyga“ šiemet pasiekė skaitymo rekordą. Lietuvos viešosios bibliotekos įkvėpti knygų magijos šią vasarą suviliojo per 30 000 žmonių.

Informacija atnaujinta 2022-09-07 16:52

Akcijos organizatorius džiugina kasmet augantis vasaros knygų iššūkio populiarumas. Šią vasarą perskaityta 137 220 knygų – kone trečdaliu daugiau negu 2021 m. (105 867). Iš viso iššūkį įveikė beveik 22 700 mažų ir didelių skaitytojų.

Iš penkių skaitymo iššūkio užduočių didžiausio susidomėjimo sulaukė Baltijos šalių autoriaus knyga ir knyga, kurios pavadinime vienas žodis. „Per visus septynerius „Vasara su knyga“ metus buvo pačių įvairiausių užduočių. Tačiau nė viena nesukėlė tokios keistos reakcijos kaip „knyga, kurios pavadinime vienas žodis“. Turbūt dėl per didelės pasirinkimo laisvės tokią žmonėms išsirinkti buvo sunkiausia. Ir vaikams, ir paaugliams, ir suaugusiesiems.

Skaitymo iššūkis suteikė galimybę atsigręžti ir į tėvų bei senelių vaikystėje mėgtas knygas, o pasisemti įkvėpimo skatino biografinės knygos.

„Kaip pastebėjome, vaikų mėgstamiausios knygos yra apie gyvūnus. Seneliams ir tėveliams ypač patiko užduotis „Perskaityk šeimos nario vaikystėje mėgtą knygą“, nes jie galėjo pasiūlyti savo vaikystės knygas vaikams ir anūkams“.

Geriausių skaitymo iššūkio dalyvių įvertintų knygų topo viršūnėje atsidūrė Anna Milbourne knyga „Sniegynai“, o populiarumu nepralenkiamas tapo Antuano de Sent Egziuperi „Mažasis princas“.

Šiemet aktyviausiomis skaitymo iššūkio bibliotekomis tapo Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešoji biblioteka, Šakių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Gelgaudiškio padalinys ir Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Kalnupės padalinys.  

„Vasaros su knyga“ perskaitytų kūrinių TOP 10:

Antuano de Sent Egziuperi „Mažasis princas“,

Jacko Londono „Baltoji Iltis“,

DeliosOwens „Ten, kur gieda vėžiai“,

Noros Ikstenos „Motinos pienas“,

Kristinos Sabaliauskaitės „Petro imperatorė“,

Anos Frank dienoraštis,

Justino Marcinkevičiaus „Grybų karas“,

NicholoEvanso „Arklių užkalbėtojas“,

Vytės Nemunėlio „Meškiukas Rudnosiukas“,

Jono Biliūno „Kliudžiau“. 

Dovanos iššūkio laimėtojams

Pagrindinė projekto rėmėja – išmaniųjų technologijų bendrovė „Xiaomi“ apdovanojo burtų keliu išrinktus laimėtojus. Pagrindinė dovana – planšetinis kompiuteris su belaidėmis ausinėmis atiteko Neringai Šaltei iš Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos.

 Dar 46 laimingiesiems išdalinti mobilieji telefonai, belaidės ausinės, išmaniosios apyrankės, nešiojamieji nuotraukų spausdintuvai, kuprinės ( https://www.facebook.com/vasarasuknyga/).

Redmi Buds 3 Pro Glacier Grey XIAOMI belaides ausines laimėjo Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos skaitytoja iš Didžiųjų Rūšupių filialo Edita Petrauskienė. Sveikiname Editą.

Šiemet skaitymo skatinimo akcijoje dalyvavo 124 užsiregistravę Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos skaitytojai, iš kurių 97 įveikė visas penkias skaitymo iššūkio užduotis.

Nelaimėjusieji taip pat neliks be prizų – kiekvienas iššūkį įveikęs dalyvis gaus akcijos atminimo dovanėlę – spalvingą knygų skirtuką, kurį galės atsiimti registracijos metu pasirinktoje bibliotekoje jau rugsėjo mėnesio pabaigoje.

„Vasara su knyga“ – septintus metus apskričių ir savivaldybių viešųjų bibliotekų, mokyklų bibliotekų, Lietuvos aklųjų bibliotekos su Lietuvos Respublikos kultūros ministerija organizuojama skaitymo skatinimo akcija. Siekiant įtraukti daugiau visuomenės grupių, specialių skaitymo poreikių turintiems žmonėms suteikta prieiga naudotis virtualios bibliotekos ELVIS garsinių knygų fondu.  

Pagrindinis informacinis partneris – LRT, pagrindinis akcijos rėmėjas – „Xiaomi“