home Skuodo rajono savivaldybės
R. Granausko viešoji biblioteka
Paroda

Algio Kriščiūno paroda „Sapnuojant Gyvenimą“

2023 Gegužės 08 d. 09:00 - Birželio 17 d. 00:00 Dariaus ir Girėno g. 25B, Skuodas

Informacija atnaujinta 2023-05-30 11:01

*photo*

Nuo gegužės 8 dienos iki birželio 17 dienos bibliotekos parodų salėje vyksta Algio Kriščiūno paroda „Sapnuojant Gyvenimą“

Į parodą rekomenduojame atsinešti ausines, kurias galite naudoti kartu su savo telefonu, kadangi QR kodų pagalba galėsite ir pasiklausyti, ką pasakoja paveikslai paties autoriaus akimis.

Egzistencializmas ir humanistinė pasaulėžiūra – pagrindinės Algio Kriščiūno kūrybos gairės. Kiekvienas jo kūrinys gimsta iš džiaugsmo ar iš nerimo ir turi savo istoriją. Kiekviename kūrinyje užkoduota žinutė, kurią perskaitysi taip, kaip tuo metu jautiesi. Tai nėra vien interjero detalė - ant sienos kabantis paveikslas skleidžia savitą nuotaiką, ir ji keičiasi priklausomai nuo stebėtojo būsenos. Dailininko įdėtas jausmas yra tik pusė darbo – tikrąją emocinę kūrinio vertę pajunti pridėdamas savo gyvenimo patirtis. Algio Kriščiūno paveiksluose siurrealistinis stilius taikomas siekiant išgryninti svarbiausią mintį: gyvenimas yra toks, kokį mes jį įsivaizduojame. „Dar būdamas paauglys tušinuku ant riešo užsirašiau - „Art makes life worth living“. Per daugybę metų raidės nuo rankos nusitrynė, bet užrašas liko giliai širdyje.“ Algis Kriščiūnas reiškiasi kaip įvairiapusiškas menininkas – poparto kūrėjas, tapytojas, knygų iliustratorius, fotografas, muzikantas, dainų tekstų autorius. Jo didelio formato popart stiliaus darbai ir fotografijos puošia visuomeninius pastatus ir privačius interjerus Lietuvoje bei užsienyje.