
Ilonos Skujaitės knyga „Karo nuotaka“
Apie pagarbą tradicijoms, atsidavimą santvarkai, susitaikymą su likimu, tylias svajones ir dangaus išmelstus laimės gabaliukus. Apie karalių gyvenimą, kuris, atmetus sočią kasdienybę, ne visada žingsniuoja džiaugsmingo maršo ritmu. Ir, žinoma, apie moterį, kuri buvo ne tik kilminga, bet ir karališka visa savo siela.
Romaną „Karo nuotaka“ sudaro du lygiagretūs pasakojimai apie Kotryną Jogailaitę ir jos vyrą Švedijos princą ir Suomijos kunigaikštį Joną Vazą. Tai – dvi jaudinančios meilės ir karo gijos, karališki moterų ir vyrų žaidimai, susipinantys į intriguojančią dramą, kupiną aistros, išdavysčių, kovų dėl valdžios ir XVI a. Lietuvos, Lenkijos, Švedijos, Maskvos valdovų rūmų paslapčių.
Nijolė Marytė Šerniūtė - Vilkų Kampo Eliza
Romano veiksmas nukelia į XIX amžiaus pirmąją pusę, į du kaimus, kurių vienas, Grabupiai, yra lietuvninkų žemėse, o kitas, Oželiai, dūnininkų Žemaitijoje. Tokią laiko ir erdvės sąrangą autorė pasirinko neatsitiktinai, juk, kaip rašė knygoje „Raišas paukštis“, vienų jos protėvių šaknys Klaipėdos krašte buvo įaugusios, o kitų – tuojau už rubežiaus. Vadinasi, romanas laikytinas ne tik istoriniu, bet ir autobiografiniu.
Knyga svarbi ir kaip Klaipėdos krašto lietuvybės liudijimas. Pasakodama apie giminių, šeimų, žmonių, lietuvninkų ir žemaičių, likimus, autorė tarsi atskleidžia Klaipėdos devizo „Esame viena tauta, viena žemė, viena Lietuva“ giluminę esmę, jo istorinį pamatą.
Laukiame visų, tiek aistringų skaitytojų, tiek tų, kurie tik pradeda savo kelionę literatūros pasaulyje.