home Skuodo rajono savivaldybės
R. Granausko viešoji biblioteka

Broniaus Bušmos knygos „Giminės: taip jie jas kūrė“ pristatymas

Informacija atnaujinta 2023-12-13 10:11

Gruodžio 12 vakarą Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešojoje bibliotekoje vyko Broniaus Bušmos knygos „Giminės: taip jie jas kūrė“ pristatymas.  

Bronius Bušma – kraštietis rašytojas, ilgametis režisierius ir pirmojo lietuviško serialo „Giminės“, pasirodžiusio 1993 m autorius, scenaristas. Nenuilstamo scenaristo kūrybinėje biografijoje per daugiau nei du dešimtmečius susikaupė ir daugiau filmų – „Dapkai ir Butkai”, „Broliai”, „Giminių” tęsinys, „Rojus Lietuvoj“. Nors labiausiai išgarsėjęs kaip populiarių televizijos serialų scenarijaus autorius, B. Bušma yra parašęs ir porą apysakų paaugliams – „Strazdanota vasara“ (1991), „Markizas – angelų karalius“ (1991), knygas „Šventiškas interviu“, „Monologas savam kieme“ bei romaną „Būk geras, Jackau, nemirk!“ (2006). 

Rašytojas gimė 1946 m. Ylakiuose, Skuodo rajone. 1970 m. baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, teatrinį fakultetą.  

Renginio metu autorius pristatė serialo ištraukas, kuriose užfiksuotos įsimintiniausios akimirkos ir talentingieji aktoriai. Taip pat papasakojo apie populiaraus serialo atsiradimą, kūrimo procesą, pasidalino prisiminimais apie už kadro liekančias nepamirštamas akimirkas. Knygoje „Giminės: taip jie jas kūrė“ pasakojama kaip Lietuvos nacionaliniame radijuje ir televizijoje buvo kuriamas populiarus serialas „Giminės" ir jo tęsiniai: „Atžalos" bei „Giminės ir...“.  

Pabaigoje paklausėme  apie rašytą scenarijų filmui apie generolą Povilą Plechavičių, kuris taip susijęs su Skuodu. B. Bušma sakė, kad dėl finansavimo negavimo filmas nepastatytas, bet gal dar surinkta medžiaga gims knygos pavidalu. Laikas parodys. 

Dėkojome kraštiečiui už jaukų, šiltą, gerų emocijų kupiną susitikimą,  nuoširdžiai linkėdami autoriui neišsenkančios kūrybinės sėkmės ir kvietėme sugrįžti. Skuodo krašto žmonės  didžiuojasi turėdami tokį talentingą kraštietį.