home Skuodo rajono savivaldybės
R. Granausko viešoji biblioteka

Renginiai

Muzikos renginys 2025 Birželio 19 d. 18:00 - 19:00 Rimantas Balsys Rimantas Balsys Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešojoje bibliotekoje jau yra lankęsis. Ir ne kartą. Gegužės 15 d. jis čia skaitė paskaitą „Žemaitėška truoba – gīvenėma cėntros“ pagal šios bibliotekos vykdomą projektą „Verd gīvenėms žemaitiu truobuo“, kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir remia Skuodo rajono savivaldybės administracija. Tąsyk jis atsiskleidė kaip mokslininkas, kurio tyrinėjimų kryptys – etnologija, mitologija, folkloristika.   Nors, kaip sufleruoja šios iškilios asmenybės pavardė, be mokslinio darbo R. Balsys dar ir dainuoja. Tuo buvo galima įsitikinti užpernai – pirmajame renginių ciklo „Žodžio čiurlenimas“ sezone. Tiksliau, 2023 m. birželio 13 d., kai Rimantas Balsys renginio laiką pasidalijo su bardu Rimu Lioranču.   O šiemet birželio 19 d. 18 val. visas susitikimas bus skirtas tik jam – klaipėdiškiui etnologui, etninės kultūros puoselėtojui, Žemaičių kultūros draugijos prezidiumo nariui, habilituotam humanitarinių mokslų daktarui, Klaipėdos universiteto socialinių ir humanitarinių mokslų fakulteto dekanui, ypač švelnaus balso tembro savininkui Rimantui Balsiui.   Jeigu leis oro sąlygos, šis susitikimas iš tradicija tapusio – jau trečiojo – renginių ciklo „Žodžio čiurlenimas“ vyks jaukiame bibliotekos kiemelyje, jeigu ne – nuolat ekspozicijas keičiančioje Parodų salėje.   Tad susitikime pasiklausyti ar netgi kartu padainuoti!.. 
Projektas 2025 Birželio 13 d. 16:00 - 18:00 Projekto „Verd gīvenėms žemaitiu truobuo“ renginys Loreta Sungailienė yra kilusi iš Skuodo. Vėliau su šeima gyveno Palangoje. Baigusi mokslus LMTA, Vilniuje subūrė žemaitišką folklorą atliekantį ansamblį „Virvytė“. Ši kraštietė – Lietuvos televizijos  laidų „ Duokim garo! , „Kulinarinės kelionės“ „Gero ūpo!“, „Folkšokas“ vedėja, televizijos projekto „ Chorų karai“ antrojo sezono  vertinimo komisijos narė. Ji rengia metodinio pobūdžio medžiagą seminarams, paskaitoms, leidiniams, organizuoja seminarus regioninio dainavimo tematika, skaito pranešimus regioninėse bei respublikinėse konferencijose. Organizuoja gyvųjų tradicijų reiškinių,  liaudies dainų  pateikėjų fiksavimą.   Birželio 13 d. 16 val. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešojoje bibliotekoje vyks trečiasis projekto, kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir remia Skuodo rajono savivaldybės administracija, „Verd gīvenėms žemaitiu truobuo“ renginys. Jame dalyvaus dainininkė, etnomuzikologė, visose savo veiklose besirūpinanti folkloro ir tautiškumo išsaugojimu, LRT laidų vedėja dr. Loreta Sungailienė. Ji mums padės dar kartą pajausti žemaitiškos dainos, žemaitiškų posakių, patarlių, pasakojimų vertę savęs kaip Žemaitijos atstovų pažinimui. Tikimės, kad, viešnios paskatinti, ir patys imsime labiau domėtis etnokultūros lobynu. Toks ir yra šio bibliotekos projekto tikslas.  Renginyje dalyvaus ir Šauklių kaimo kapela „Kadagys“. Šio kolektyvo misija – puoselėti tradicinę lietuvišką liaudies muziką, dalintis ja su kitais ir kurti smagią atmosferą įvairiose šventėse. Kapela stengiasi išlaikyti autentišką liaudies muzikos skambesį, nors nebijo ir paimprovizuoti bei suteikti savo atliekamiems kūriniams savito braižo.  Laukiame Jūsų!.. 
Muzikos renginys 2025 Birželio 05 d. 18:00 - 19:00 Jonas Baltokas ir Daiva Plikšnienė Klaipėdiškis Jonas Baltokas – žinomas bardas, aktyvus įvairių kūrybinių projektų dalyvis. Nors paprastai dainuojamosios poezijos atlikėjai – solistai, jis nevengia jėgas scenoje išbandyti ir su bičiuliais. Su kuo tik joje nėra pasirodęs!.. Ne su vienu scenos partneriu jau girdėtas ir įvairiuose renginiuose Skuode.   J. Baltoko sukurtų bei atliekamų dainų repertuare – įvairių autorių tekstai. Atrodo, mėgstamiausi – Donaldo Kajoko (kartu su aktoriais Regina Šaltenyte, Vilija Gruodyte-Šeputiene ir Ramūnu Šepučiu bardas vaidina režisieriaus Alvydo Vizgirdos Klaipėdos Pilies teatre pastatytame spektaklyje „Didžioji rauda ties degančiais vynuogienojais”), Liutauro Degėsio bei Stasio Jonausko. Pirmuosiuose tarptautiniuose pastarajam skirtuose skaitymuose, pagal Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos projektą-renginių ciklą „Mirksnis, kai švietė dangus“ įvykusiuose, minint pirmąsias šio poeto mirties metines, 2019-aisiais, būta vien tik Jonausko tekstais sukurtų dainų koncerto. Tad bent viena iš jų iki šiol skamba kiekviename bardo pasirodyme.  Birželio 5 d. 18 val. visi kviečiami į Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešąją biblioteką pasiklausyti „Žodžio čiurlenimo“ su Jonu Baltoku ir Daiva Plikšniene. Priklausomai nuo oro sąlygų, renginys vyks arba jaukiame bibliotekos kiemelyje, arba Parodų salėje.  Renginio organizatorius – Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešojoje biblioteka.  Renginyje bus fotografuojama ir filmuojama.  
Knygos aptarimas 2025 Birželio 03 d. 17:15 - 18:15 N. M. Šerniūtės „Vilkų Kampo Eliza“ ir I. Skujaitės „Karo nuotaka“ knygų aptarimas Ilonos Skujaitės  knyga „Karo nuotaka“  Apie pagarbą tradicijoms, atsidavimą santvarkai, susitaikymą su likimu, tylias svajones ir dangaus išmelstus laimės gabaliukus. Apie karalių gyvenimą, kuris, atmetus sočią kasdienybę, ne visada žingsniuoja džiaugsmingo maršo ritmu. Ir, žinoma, apie moterį, kuri buvo ne tik kilminga, bet ir karališka visa savo siela.  Romaną „Karo nuotaka“ sudaro du lygiagretūs pasakojimai apie Kotryną Jogailaitę ir jos vyrą Švedijos princą ir Suomijos kunigaikštį Joną Vazą. Tai – dvi jaudinančios meilės ir karo gijos, karališki moterų ir vyrų žaidimai, susipinantys į intriguojančią dramą, kupiną aistros, išdavysčių, kovų dėl valdžios ir XVI a. Lietuvos, Lenkijos, Švedijos, Maskvos valdovų rūmų paslapčių.  Nijolė Marytė Šerniūtė - Vilkų Kampo Eliza  Romano veiksmas nukelia į XIX amžiaus pirmąją pusę, į du kaimus, kurių vienas, Grabupiai, yra lietuvninkų žemėse, o kitas, Oželiai, dūnininkų Žemaitijoje. Tokią laiko ir erdvės sąrangą autorė pasirinko neatsitiktinai, juk, kaip rašė knygoje „Raišas paukštis“, vienų jos protėvių šaknys Klaipėdos krašte buvo įaugusios, o kitų – tuojau už rubežiaus. Vadinasi, romanas laikytinas ne tik istoriniu, bet ir autobiografiniu.  Knyga  svarbi ir kaip Klaipėdos krašto lietuvybės liudijimas. Pasakodama apie giminių, šeimų, žmonių, lietuvninkų ir žemaičių, likimus, autorė tarsi atskleidžia Klaipėdos devizo „Esame viena tauta, viena žemė, viena Lietuva“ giluminę esmę, jo istorinį pamatą.  Laukiame visų, tiek aistringų skaitytojų, tiek tų, kurie tik pradeda savo kelionę literatūros pasaulyje. 
Birželis 2025
P A T K P Š S
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6