home Skuodo rajono savivaldybės
R. Granausko viešoji biblioteka

Dailės terapija – kelias į emocijų pasaulį

Informacija atnaujinta 2021-12-17 16:54

2021 m. gruodžio 17 d. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešojoje bibliotekoje lankėsi Plungės r. Šateikių pagrindinės mokyklos 6-7 klasių mokiniai, lydimi mokytojos Liudvikos Švedės. Mokiniai dalyvavo dailės terapijos „Kelias į emocijų pasaulį“ užsiėmime pagal kultūros paso programą. Užsiėmimą vedė Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vyresnioji bibliotekininkė Jolanta Šlečkienė.

                      Dailės terapija – tai meninės raiškos būdas asmens emocinei savijautai ir psichinei sveikatai gerinti. Terapijos įvairūs metodai skatina spalvomis ir formomis išreikšti žodžiais sunkiai nusakomus jausmus, atskleisti asmens vidinį pasaulį ir jo savitumą. Įdomu tai, kad piešti mokėti nereikia, nes piešinių grožis nėra vertinamas „gražu“, „negražu“, svarbiausia – pats spontaniškas kūrybos procesas ir patiriami išgyvenimai. 
                      Mokiniai kūrybinio proceso metu pabandė savo mintis, jausmus „išlieti“ ant balto popieriaus lapo. Tapyba bei piešimas, kaip procesas, savotiškai ramina, leidžia bent trumpam pabėgti nuo negatyvių minčių ir pilkos kasdienybės. Mokiniai ne tik bandė laisvai, spontaniškai savo mintis bei jausmus išlieti popieriaus lape, bet ir kalbėjo, garsiai dalinosi savo pastebėjimais apie kiekvieną darbą, o tai nėra labai lengva, nes formų, spalvų, linijų įvairovė labai daug pasako apie žmogų, jo jausmus, emocijas, tik, žinoma, reik mokėti tai interpretuoti ir perskaityti. Taigi, bibliotekoje mokiniai turėjo puikią galimybę išreikšti save, įgyti naujų žinių, išbandyti tai, kas dar buvo nematyta ir nepatirta.

Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus informacija