home Skuodo rajono savivaldybės
R. Granausko viešoji biblioteka

Dviejų kūrėjų paroda bibliotekoje

Informacija atnaujinta 2024-02-07 15:39

Vasario 6 d. R. Granausko bibliotekos bendrystės erdvėje atidaryta dviejų kūrėjų darbų paroda. 

Dviejų Skuodo r. kūrėjų – tautodailininko Antano Petrausko 10-oji ir Antano Liaugaudo 1-oji – bendra paroda lankytojams kėlė nuostabą, nors jų pasirinktos atlikimo technikos yra skirtingos, bet turi ir bendrų, žemaičiams būdingą bruožų – reikalauja daug užsispyrimo, kruopštumo ir siekia kurti grožį. O svarbiausia – dailiaisiais rankdarbiais mėgaujasi vyrai, ne žmonos! 

Tautodailininkas Antano Petrausko kūrybinio proceso įrankiai – adata, siūlai ir audinys, o patys darbai – tai kryželiu siuvinėti įvairios tematikos paveikslai – peizažai, gėlės, gyvūnų atvaizdai...  

Pradedantis kūrėjas Antanas Liaugaudas pasirinko kurti paveikslus deimantinės mozaikos priemonių pagalba. Parodoje autorius pristato daugumoje įvairių metų laikų peizažus, keletą portretų. 

Parodos svečius – Skuodo Tau, Skuodo bendruomenės narius, Neįgaliųjų centro jaunimą, kaimynus – domino, kiek laiko užtrunka vienam paveikslui išsiuvinėti arba sudėti mozaiką. Paaiškėjo, kad siuvinėti kryželiu trunka ilgiau. Žiūrovai išsiaiškino kokių reikia įrankių (siūlai, „deimantai“, brėžinys, audinys, adata ar pincetas), kur galima įsigyti ir kiek kainuoja visi darbui reikalingi reikmenys. Gali būti, kas nors iš susirinkusių taip pat imsis kurti paveikslus, pasirinkę siuvinėjimo kryželiu ar deimantinės mozaikos priemones. O parodos autoriai pasirengę padėti susidomėjusiems jų darbų technika.  

Susirinkusius į parodos atidarymą žiūrovus autoriai pagerbė spalvingais paveikslais ir naminiais pyragais! Linkime autoriams stiprios sveikatos ir tolesnio kūrybinių idėjų įgyvendinimo. 

Lankytojai su eksponuojamais darbais gali susipažinti iki vasario 22 d. Maloniai laukiame.