home Skuodo rajono savivaldybės
R. Granausko viešoji biblioteka

Išvyka į Senąją Įpiltį

Informacija atnaujinta 2022-09-13 09:46

Rugsėjo 8 d. aštuonios iššūkių nebijančios Lenkimų moterys leidosi į kelionę dviračiais, turėdamos tikslą iš arčiau susipažinti su kaimyninio Kretingos rajono įstabia vietove – Senąja Įpiltimi. Šią pažintinę išvyką organizavo Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Lenkimų filialas. Šiais metais tai antroji tokiu būdu organizuota kelionė, subūrusi veiklias Lenkimų moteris. Rugpjūčio pradžioje beveik dvigubai didesnis keliautojų būrys dviračiais važiavo į Simono Daukanto klėtelę Kalvių kaime.
Na o tądien beveik visa kelionė vyko miško keliukais, nes maršrutas buvo ištyrinėtas iš anksto, ten palikti ankstesnių keliautojų ženklai, o kur jų neliko – pasižymėjome iš naujo. Oras pasitaikė bemaž tobulas: nei per karšta, nei šalta, tik retkarčiais smarkiau papūsdavo vėjelis, bet tai kelionės dalyvėms netrukdė džiaugtis gamta, bendrauti ir juokauti.
Atvykusios į Senosios Įpilties poilsiavietę pailsėjome, pasistiprinome užkandžiais ir ėmėme tyrinėti archeologijos komplekso paminklus. Kai kurios išvykos dalyvės čia pabuvojo pirmą kartą, tad įdomu buvo pasigrožėti piliakalniu, pasėdėti ant įdomią istoriją turinčio ir legendomis apipinto Aukuro akmens, pasivaikščioti ir pamedituoti savitoje aplinkoje, į kurią norėsis sugrįžti dar ne vieną kartą.
Neskaičiavome, kiek iš viso įveikėme kilometrų, juk svarbiausia, kad jie sėkmingai buvo įveikti, o patirti įspūdžiai liks atmintyje. Galvoje bręsta nauji panašių kelionių maršrutai, kuriuos, tikėkimės, įgyvendinsime kitais metais.