home Skuodo rajono savivaldybės
R. Granausko viešoji biblioteka

Kaip lobių ir nuotykių ieškotojai šventė Knygų Kalėdas

Informacija atnaujinta 2022-12-29 16:24

              Nuo lapkričio mėnesio Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Lenkimų filiale vyksta Lenkimų vaikų neformaliojo švietimo užsiėmimai, kuriuos veda laisvai samdoma vaikų neformaliojo švietimo mokytoja Dovilė Gintalienė. Tad trečiadieniais biblioteka dažniausiai būna pilna jaukaus šurmulio ir veiklos. Tačiau paskutinis praeinančių metų trečiadienis (gruodžio 28 d.)  buvo ypatingas, mat jaunieji lenkimiškiai leidosi į mokytojos Dovilės sumanytus nuotykius. Šiai atrakcijai karštai pritarė tądien Lenkimų bibliotekoje vietoj bibliotekininkės dirbęs Kalėdų Nykštukas, tuo pačiu išreiškęs norą tą pačią dieną paminėti ir akciją „Bibliotekų Knygų Kalėdos“, kuri jau eilę metų vyksta visoje Lietuvoje. Taigi, pirmiausia vaikai leidosi į „lobių“, kuriuos reikėjo surasti pagal duotus orientyrus, paieškas. O ieškojo pasiskirstę į dvi grupes, pagrindinėje miestelio gatvėje, prie nuotraukose pažymėtų objektų. Rezultatas buvo stulbinamas: iš dešimt lobių net devyni buvo rasti, na o dešimtasis gali atitekti ir kokiam prašalaičiui, bet juk tai ne bėda, nes KALĖDOS – stebuklų metas. Apie tai, grįžusiems iš paieškų vaikams papasakojo ir Kalėdų Nykštukas. Jis suteikė naudingos informacijos kuo skiriasi paprastos ir Bibliotekų Kalėdos bei kam jos yra reikalingos, kodėl švenčiamos ir pan.

              Kas apie tai primiršo, būtina paminėti, kad Knygų Kalėdos bibliotekoms reiškia ypatingą laikotarpį, kada geros valios žmonės bibliotekoms dovanoja knygas, o juk gauti dovanų – visada šventė. Būtų nepaprastai puiku, jei ir Lenkimų bibliotekai kas nors padovanotų knygų. O kadangi šiuometinės Knygų Kalėdos kviečia ne tik dovanoti knygas, bet ir dalintis istorijomis bei nuotykiais, tad Lenkimų vaikų lobių paieška, patirti įspūdžiai visiškai tiko ir pritiko prie tokio neeilinio susibūrimo. Taipogi Nykštukas parodė savo draugams vaikams keletą knygelių apie Kalėdas, žiemą ir kitus su tuo susijusius dalykus. Liūdna tikrai nebuvo: visi laimingi ir patenkinti, mat tos dienos sumanymai įgyvendinti, o ir rastais „lobiais“ (tai buvo gana nemažos saldainių pakuotės) pasidalinta. Buvo galima paskanauti limonadu, žaisti žaidimus prie kompiuterio ir po poros valandų smagaus laiko su draugais, skirstytis namo.  

Susitiksime jau tik 2023-iais metais, vasario mėnesį, tačiau per tą laiką gims nauji sumanymai, vedantys vaikus į naujus atradimus ir nuotykius.