home Skuodo rajono savivaldybės
R. Granausko viešoji biblioteka

Knygos rekordininkės pristatymas Skuode

Informacija atnaujinta 2023-06-09 10:05

Gražų birželio 8 dienos vakarą Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos vidiniame kiemelyje šiltai buvo sutikta knyga rekordininkė „Vienos raidės istorijos“, kurią parašė mažeikiškė Jūratė Norvaišienė. Knygą` išleido leidykla „Skanios knygos“. 

Visus bibliotekos bičiulius pakvietėme į gurmanišką pasimatymą su knyga, kuri pasirodė 2021 m. pabaigoje ir jau 2022 vasario mėnesį buvo paskelbta knyga rekordininke, „Vienos raidės istorijos“ buvo įtraukta į įdomiausių šalies rekordų sąrašą. Kame gi rekordas? Ogi tame, kad visos istorijos papasakotos, naudojant žodžius iš tos pačios raidės, apimant visą abėcėlę nuo A iki Ž. Paklausę nustebsite, koks turtingas ir daug galimybių teikiantis Lietuvių kalbos žodynas! „Vienos raidės istorijos“ – odė lietuvių kalbai.  

Renginio dalyviai turėjo  unikalią galimybę susipažinti su rašytoja ir išgirsti, kaip jai sekėsi kurti istorijas iš vienos raidės.  Istorijoje „Stepono sielos skausmas“ net keletą kartų minimas Skuodas. 

Istorijas iš šios knygos skaitė net tik autorė, bet  ir Skuodo literatų klubo „Nojus“ narės Adelė Zubienė ir Danguolė Pauliuvienė bei vyriausioji metodininkė Aušra Zubaitė. Muzikiniuose intarpuose gitara grojo Skuodo meno mokyklos mokiniai Ieva ir Augustas, jų mokytojas Mykolas Eiva. 

Jūratė Norvaišienė taip pat yra išleidusi dvi poezijos knygas – „Trys saujos laimės“ ir „Žiedais gyvenimas gyvas“. 

Renginio pabaigoje Jūratei, nešančiai Žodį ir besidalinančiai talentu, palinkėta kūrybinės sėkmės, idėjų ir  sveikatos. Tokių susitikimų norisi kuo daugiau. 

https://www.facebook.com/JuratesKuryba.lt?locale=ms_MY%20ir%20https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fnacionaline%3Flocale%3Dms_MY