home Skuodo rajono savivaldybės
R. Granausko viešoji biblioteka

Kriaučiaus Jozės ertēlės atidarymas Skuode

Informacija atnaujinta 2022-05-26 15:50

Gegužės 25 d.  Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriuje vyko „Kriaučiaus Jozės ertēlės“ atidarymas, susitikimas su siuvėja I. Šakauskiene ir skiautinių siuvimo edukacija. Tai projekto „Palangos Juzė: pažink, išmok, kurk“ (https://www.ltkt.lt/) renginys, kurį finansuoja Lietuvos kultūros Taryba.  

Gerai visiems pažįstama Skuodo siuvėja Irena Šakauskienė papasakojo ir vaizdžiai pademonstravo kaip galima senus drabužius prikelti naujam gyvenimui. Įdėjus nedaug darbo iš jų galima pasidaryti kažką įdomaus, originalaus, išsiskiriančio iš bendros „turginės“ mados minios. Variantų siūlė įvairių – senam apdarui galima padovanoti įvairių naujo audinio detalių, galima manipuliuoti spalvomis ir faktūromis, nebemadingą modelį sujungti su paskutiniuoju šio laikmečio mados klyksmu, galima iš dviejų pasiūti vieną. Gana dažnai Irena užsuka į turgų pas prekiautojus dėvėtais rūbais. Sakė, kad ten daug kokybiškų audinių atrandanti. 

Vėliau dailiųjų tekstilės gaminių meistrė, siuvėja Silvija Puškorienė susirinkusias moteris mokė skiautinių meno. Skiautinys - tai iš medžiagos gabalėlių sukurtas rankdarbis, siuvamas iš audinių ar medžiagų skiautelių. Tai tikras tekstilės kūrinys, reikalaujantis didelės kantrybės, kruopštumo.  Pagrindiniai skiautininkės įrankiai: speciali medžiagos pjaustymo lenta, liniuotė, pjaustymo įrankis, muilas, pieštukas, antpirštis, smeigtukai, adatos, siūlai, audiniai, taip pat siuvimo ir lyginimo įranga. Visos moterys susikūrė savo originalius pirmuosius skiautinius ir jau galvoja apie tolesnius sudėtingesnius darbelius ir siuvinius.