home Skuodo rajono savivaldybės
R. Granausko viešoji biblioteka

Kūrybinis užsiėmimas – advento vainikas

Informacija atnaujinta 2021-11-26 11:52

Lapkričio 24 d. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriuje, kaip ir kiekvieną trečiadienį veikė  kūrybinės dirbtuvės. Užsiėmimą vedė vyresnioji bibliotekininkė Silvija Puškorienė. 

Prieš prasidedant adventui kūrėme Kalėdų laukimo simbolį – advento vainiką.

Advento vainiko pasigaminimas patiems – smagus ir kūrybingas užsiėmimas. Pirmiausia pasidarėme apvalų vainiko karkasą. Karkasas reikalingas, kad ant jo galėtume tvirtinti šakeles, puošmenas ar žvakes. Karkasą sukome iš šieno ar šiaudų bei šakelių. Vėliau vainiką puošėme eglių ar pušų šakomis, apklijavome samanomis. Pastarosios yra minkštesnės ir kur kas ilgiau išlieka gyvybingos, nenubyra. Šakeles dėliojome palei laikrodžio rodyklę ir tvirtai apsukome žalios spalvos vielute. Atlikus šiuos darbus, pritvirtinome žvakes ir pasinėrėme į kūrybinį procesą: kuriam reikėjo įvairių papuošimų: tiko cinamono lazdelės, džiovinti apelsinų griežinėliai, gėlės, raudonos uogos, kankorėžiai, dirbtinis sniegas, rojaus obuoliukai, samanos, šakos ir kiti įvairūs dalykai.

Adventui pasibaigus, tą patį vainiką galėsime paversti ir Kalėdų puošmena. Papildomai papuošime blizgučiais ar spalvingais žaisliukais. Kaip akcentavo Silvija, – baigtą gaminti vainiką geriausia laikyti ant padėklo. Ir ne tik dėl to, kad stalas neišsiteptų – taip išryškėja kūrybos rezultatas. Patiems pasidarius adventinį vainiką, švenčių laukimas tampa dar gražesnis ir prasmingesnis.