home Skuodo rajono savivaldybės
R. Granausko viešoji biblioteka

Pažinau, išmokau, kūriau kartu su Palangos Juze Skuode

Informacija atnaujinta 2022-12-07 14:14

     Gruodžio 2 d. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešojoje bibliotekoje vyko projekto „Palangos Juzė: pažink, išmok, kurk!“ baigiamasis renginys „Pažinau, išmokau, kūriau“. Projektą finansavo: Lietuvos kultūros taryba (ltkt.lt). Projekto rėmėjai — Skuodo rajono savivaldybė, MB „Striksė“, UAB „MITTET“, UAB „Žemaičių virvės“. Informacinis rėmėjas — Nepriklausomas Skuodo rajono laikraštis „Mūsų žodis “. Projekto vadovė — Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Silvija Puškorienė. 

     Renginio metu buvo pristatyta projekto metu pagamintų darbų paroda, o renginį papuošė Skuodo meno mokyklos mokinių koncertas bei Skuodo kaimo verslų, amatų ir paslaugų mokyklos mokinių meninė kompozicija. 

     Projekto veiklų buvo daug ir įdomių: suorganizuota 11 siuvėjo Juzės kelionių po Skuodo rajoną, kurių metu vyko 13 skirtingų edukacijų: kojinių mezgimas, juostų pynimas, kvilingas, atvirukų gamyba, dekupažas, dedikacijų S. Daukantui kūrimas, piešimas ant stiklo ir šilko ir pan. Taip pat Skuode buvo įkurta „Kriaučiaus artelė“, kurios dalyviai mokėsi siūti. Pirmą kartą buvo suorganizuota Pasaulinė mezgimo viešumoje šventė Skuode. Buvo rengiamos rankdarbių parodos-pardavimai bei suorganizuota 11 keliaujančių dirbtuvių „Žaliasis kursas“, vyko susitikimai su žymiais žmonėmis, paskaitos ir netgi Kalvarijos kalnų giedojimas.

     Paminėtina tai, kad edukacinė veikla vyko įvairiose rajono vietovėse, nes į projektą įsitraukė Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Aleksandrijos, D. Rūšupių,  Daukšių, Ylakių,  Mosėdžio, Lenkimų, Pašilės, Šauklių, Šliktinės, Vižančių ir Kaukolikų filialai. 

    O viso projekto metu, kur buvęs, kur nebuvęs, vis pasirodydavo garsusis „Palangos Juzė“ „apsiginklavęs“ žirklėmis bei gitara, renginiuose šmaikštavo, net prisižadėjo Skuodo naujosios bibliotekos įkurtuvių proga, darbuotojams, pradedant nuo vadovo ir baigiant „mergelkomis“, naujų apdarų pasiūti. Šmaikščių Juzės žodžių netrūko ir per baigiamąjį projekto renginį, o jį įkūnijo bibliotekos darbuotojas Vaidas Minelga. 

     Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos projekto „Palangos Juzė: pažink, išmok, kurk!“ renginiai subūrė įvairių bendruomenių narius, kurie noriai įsijungė į edukacinius užsiėmimus ir savo kūrybiškumu, išradingumu ir įvairiomis patirtimis nustebino patys save.