Kovo 5 d. į Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešojoje bibliotekoje atidaromą jauno lietuvių dailininko Gintauto Grušo pirmąją personalinę tapybos darbų parodą „Perėjimai: Percepcijos Gradientas“ susirinko skuodiškiai, besidomintys vaizduojamuoju menu.
Paroda veiks kovo 5 d. – balandžio 19 d.
Gintautas Grušas yra lietuvių dailininkų dinastijos jauniausias kūrėjas, kurio senelis – žinomas lietuvių dailininkas, Skuodo rajono Garbės pilietis Bronius Grušas, tėtis – žinomas skulptorius Marius Grušas, mama – scenografė ir tapytoja Rasa, sesuo Gabija – žinoma rašytoja, šiuo metu studijuojanti vizualiuosius menus Londono karališkajame menų koledže. Pats Gintautas gerai žinomas dėl savo kūrybinių projektų, kaip antai, didelio pasisekimo sulaukęs tapybos darbų ciklas „NEpažintos“, kuriame įamžino Kretingos kraštą garsinusias moteris. Gintauto Grušo kūryba pasižymi jautrumu ir gebėjimu perteikti personažų emocijas bei istorijas per vaizdus. Puikios ir iliustracijos, lietos akvarele, Gabijos Grušaitės knygoje „Grožis ir Heizelis“. Šioje, pirmoje personalinėje parodoje „Perėjimai: Percepcijos Gradientas“ Gintautas Grušas pristato abstrakčios tapybos darbus. Čia gradientas pristatomas ne tik kaip technika, bet ir kaip filosofija – neapibrėžtumo priėmimas, tapsmo galimybė vietoj buvimo. Eksponuojami kūriniai – tai šviesos ir tamsos, šiltumo ir šalčio, artumo ir tolumo dualybės, kviečiančios į meditaciją apie egzistencijos tęstinumą. Stovėdami prieš šiuos kūrinius, matome spalvą ne kaip statišką būvį, bet kaip įvykį – išsiskleidimą, perėjimą, transformacijos šnabždesį. Pasaulyje, kuris trokšta aiškumo ir apibrėžtumo, gradientas primena apie dviprasmybės grožį, perėjimo poetiškumą ir meną gyventi neapibrėžtume. Tapyboje gradientai įkūnija efemeriškumą, tarpines būsenas, neapčiuopiamą pokyčio akimirką – atkartodami minties, laiko ir pačios percepcijos (suvokimo) nepastovumą. Autorius mano, kad kūriniai be pavadinimo leidžia žiūrovui susidaryti savo percepciją, skirtingą nuo autoriaus, į regimą vaizdą, spalvą...
Dailininko profesiją Gintautas pasirinko nesvarstydamas kitų galimybių, nes geriausias pavyzdys – senelis, savo dirbtuvėje užbūręs anūką tapybai. Penktoje klasėje įstojus į Čiurlionio menų mokyklą, tėtis bandė atkalbėti nuo šio pasirinkimo, bet veltui. Vėliau studijos VDA, kelionės po svečias šalis plėtė dailininko pasaulio suvokimą ir raiškos įvairovę.
Tėtis Marius noriai dalijosi savo įžvalgomis apie Gintauto kūrybą. Sakė, kad sūnaus kūrybinė raiška keičiasi, o taip ir turi būti, nes tik ieškojimuose atsiranda galimybė kūrėjui augti. Gintautas domisi ir kitomis meninėmis galimybėmis, mielai dirba su tėčiu „Magic Ice“ galerijoje Norvegijoje, kur lietuvių menininkų grupės sukurta ledo skulptūrų pasaka traukia lankytojus iš viso pasaulio. Gintautas domisi restauravimo darbais, kurie, kaip sakė pats kūrėjas, suteikia galimybę patirti naujus kūrybinius įvykius.
Linkime dailininkui Gintautui Grušui didelės kūrybinės sėkmės!