home Skuodo rajono savivaldybės
R. Granausko viešoji biblioteka

Rytmetis „Knygučių namučiai“

Informacija atnaujinta 2022-03-29 11:43

Kas yra biblioteka? Ką joje galima veikti ir kaip elgtis? Kokių būna knygučių? Į visus šiuos klausimus pasistengėme atsakyti rytmečio „Knygučių namučiai“ svečiams. Kovo 25-osios rytmečio dalyviais buvo Skuodo lopšelio-darželio „Bitučių“ grupės vaikučiai su auklėtoja Modesta Alseikiene. Penkiamečiams viskas bibliotekoje buvo įdomu: pakilnoti sunkiausią ir pamatyti mažiausią knygą, sužinoti kaip tapti skaitytoju ir ką čia galima veikti, pasimatuoti ūgį su ilgiausia knygute, išsiaiškinti kam reikalingas knygų skirtukas ir kokių būna iliustracijų.
Kartais bibliotekoje vyksta stebuklai – ima ir atgyja knygučių personažai, o žuvytė virsta kiškiu. Knygutės „Ko bijojo varliukas“ veikėjai staiga „atgijo“ ir susitiko su vaikais. Jiems smagu buvo klausyti kaip varliukas atrado draugų ir sužinoti kokie gyvūnai moka plaukti, o kurie ne.
Kūrybinė viešnagės užduotėlė – nupiešti upę ant pakavimo plėvelės. Darželinukai nustebino savo išmone ir fantazija. Vaikus pakvietėme kuo greičiau išmokti raideles ir tapti Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus skaitytojais.