home Skuodo rajono savivaldybės
R. Granausko viešoji biblioteka

,,Skouda sala" - žemaitiška sala

Informacija atnaujinta 2022-07-18 10:58

Liepos 15 d. Skuodo žemaičių draugija ir Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešoji biblioteka kartu su partneriais – Skuodo veiklių mamų klubu, Skuodo krašto bendruomene, Skuodo rajono kultūros centru, norėdami paminėti Žemaičių kalbos metus ir Žemaičių vienybės dieną, surengė geros muzikos festivalį „Skouda sala“. Renginys vyko Skuodo parke esančioje saloje, patrauklioje erdvėje. Veiklos apėmė pačias įvairiausias meno ir kultūros sritis – nuo edukacinių veiklų, kūrybinių dirbtuvių – piešimo ant vandens, ant maistinės plėvelės, 3D pieštukais, viktorinos iki nuostabaus koncerto. Saloje country festivalio metu lankytojai galėjo pasirinkti tarp kūrybinių dirbtuvių, viktorinos, varžybų ir dainų. O geros muzikos iš tiesų buvo daug – country „tėvo“ Virgiaus Stakėno, Austėjos ir jos grupės, „Griūn pečius“, „Jonis“ dainos.

Projekto partneriai šventės programą papildė įvairiausiomis veiklomis – Skuodo veiklių mamų klubas mažuosius šventės lankytojus kvietė į kūrybines dirbtuves, o mažuosius ir jau tikrai užaugusius – pažaisti gigantišką Jenga ar pamėtyti žiedus. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešoji biblioteka organizavo piešimą ant maistinės plėvelės, piešimą ant vandens su ebru dažais, piešimą su 3D pieštukais ir visi buvo kviečiami kurti melodijas su ,,Micro:bit bananais“. Taip pat,  vyko viktorina bei teatrališkas knygų herojaus Meškino pasirodymas ir užsiėmimai su vaikais.

Šventės metu buvo pasveikinta 2022 m. metų žemaitė „Kiečiausio žemaičio“ titulas  šiemet skirtas Skuodo žemaičių draugijos tarybos narei Birutei Sruogienei.

Tikimės, kad šis renginys paįvairino Skuodo žemaičių draugijos ir Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos veiklą, suteikė daugiau galimybių Skuodo rajono bendruomenės žmonėms vaikams ir jaunuoliams, jaunoms šeimoms įdomiai, turiningai ir prasmingai praleisti laisvalaikį, atrasti save kūrybinio proceso metu.