home Skuodo rajono savivaldybės
R. Granausko viešoji biblioteka

Skuodo meno mokyklos mokinių dailės darbų paroda

Informacija atnaujinta 2024-03-28 10:22

2024 m.  kovo 27 d. bibliotekos Bendrystės erdvėje atidaryta Skuodo meno mokyklos Dailės skyriaus mokinių darbų paroda, o lankytojai ją apžiūrėti galės  iki balandžio 30 d. Parodoje eksponuojami Dailės skyriaus mokinių baigiamieji darbai – piešimas, tapyba, grafika, keramika, erdviniai darbai. Eksponuojami 5-erių metų  jaunųjų autorių baigiamieji darbai bei septynmečių skulptorių spalvingi keramikos darbeliai. Mokinius ruošė ir konsultavo mokytojai metodininkai - Jurgita Eidėjienė, Jolanta Milerienė ir Rimantas Eidėjus (skyriaus vedėjas). Į parodą susirinkusius svečius pasitiko šokėjos Aistė ir Akvilė, pasipuošusios tautiniais kostiumais, ir vaišino saldumynais. Jaunuosius dailininkus savo muzikiniais kūriniais sveikino jaunieji atlikėjai: dainavo Elzė, vaidino Goda (mokytoja metodininkė Raimonda Remezienė), saksofonu grojo Majus (mokytojas metodininkas Kamilijus Venckus). 

Parodos atidaryme dalyvavo vicemerė Audronė Pitrėnienė ir mokyklos kuratorė Loreta Vasiliauskienė. Viešnios pasidžiaugė, kad Skuodo krašte auga talentingi vaikai, nuosekliai ugdomi profesionalių kūrėjų. Meno mokyklos direktorius Tadas Jonaitis padėkojo bibliotekos administracijai ir darbuotojams už galimybę parodą surengti šioje erdvioje salėje. Jis pripažino, kad meno darbų eksponavimas, erdvė ir apšvietimas yra svarbūs elementai, sukuriantys kitą kūrinių vaizdą. Direktorius visus svečius apdovanojo moliniais velykiniais kiaušiniais ir patikino, kad velykinių žaidimų metu pastarieji bus nenugalimi. 

Skuodo meno mokyklos Dailės skyriuje šiuo metu mokosi vaikai nuo 6 iki 16 metų, užsiėmimų trukmė nuo 2 iki 11 val. per savaitę. Viso mokymosi laikotarpio metu mokiniai skatinami dalyvauti įvairiuose konkursuose, rengiamos jų darbų parodos, įgyjama patirties dalyvaujant šventinėse mugėse – tokiu būdu trijų mokytojų komanda visokeriopai skatina mokinius įsisavinti dailės, piešimo ir erdvinės raiškos pagrindus, įgyvendinti kūrybiškus sprendimus savo darbuose. 

Pakalbinti autoriai sakė, kad svarbus yra abipusis mokytojo ir mokinio ryšys - tai leidžia išbandyti ir įgyvendinti savo kūrybines idėjas.