home Skuodo rajono savivaldybės
R. Granausko viešoji biblioteka

Tarptautinio žuvienės virimo čempionato organizatorius Skuode

Informacija atnaujinta 2024-03-28 10:05

Kovo 27 d. bibliotekoje skuodiškiai turėjo galimybę iš arčiau pažinti  ir susitikti su žinomu Lietuvos sportinių ir pramoginių renginių vedėju, tarptautinio žuvienės virimo čempionato organizatoriumi ir poetu Marijumi Budraičiu. Kūrėjas dainų tekstus rašo daugiau kaip pusšimčiui Lietuvos dainininkų ir grupių (I. Valinskienei, Ž. Žvaguliui, I. Starošaitei, G. Paškevičiui, O. Vyšniauskui, J. Miliauskaitei, S. Donskovui, B. Petrikytei, V. Malinauskui, K. Jablonskiui, R. Dambrauskui, Giulijai, A. Butnoriui, Evai, L. Remeikienei, grupėms „Jonis'' , „Tabacko'', „Vairas'', „Patruliai'' ir kt.).

Skuodiškiams parinktos eilės, iš ankstesnės knygos „Naktigonė“ ir greit pasirodysiančio poezijos rinkinio ''Minčių išpažintis'', aprėpė plačią jausmų, bendravimo, žmogaus ir gamtos pajautimo gamą, nors Marijus nevadina savęs poetu, o tik – žaidėju su žodžiais. Visi klausėsi tarsi užburti: malonus balsas – natūralus, skambus, šiltas ir išraiškingas. 

Pirmąjį eilėraštį sakėsi parašęs dar penktoje klasėje, šalies Rašytojų sąjungos anksti buvo pastebėtas kaip jaunas ir perspektyvus poetas. Poezijos grandų Sigito Gedos ir Jono Strielkūno numylėtinis vienerius metus studijavo literatūrą, tačiau ją metęs, nuėjo į krepšinio bei pramogų pasaulį.

Marijus sakė, kad, sunervins lietuvių kalbos ir literatūros mokytojus klausdamas, kaip galima iš jauno besiformuojančio žmogaus reikalauti išmokti atmintinai konkretų eilėraštį, jeigu jis jam visiškai nepatinka ir jo neužkabina? Kokia viso to prasmė? Lavinti atmintį, įsikalti į galvą visiems laikams vieną ar kitą tavęs visiškai nepaliečiantį posmą? Tai gal tada geriau leiskime jaunuoliui pačiam pasirinkti eilėraštį, kurį jis pats norėtų išmokti, kuris jam kažką reiškia?

Budraitis su pasididžiavimu pasakojo, kad jis gyvena savo gimtojoje Šilutėje - nuostabiausiame mieste su savita architektūra, istorija ir puikia geografine padėtimi – Šyša, Nemunas, Kuršių marios. Svečias sakė, kad „aš esu Mažosios Lietuvos sostinės – Šilutės – žmogus, čia gimęs ir augęs, čia gyvenantis ir tiesiog dievinantis šį unikalų miestą, kuris mane formavo kaip asmenybę.“

Tarptautinio žuvienės čempionato vedėjas ir sumanytojas emocingai pasakojo apie smagią bendrystės šventę po atviru dangumi Rusnės saloje ir kvietė visus rugsėjo 14 d. į Šauklius, kur ves Skuodo rajono savivaldybės  R. Granausko viešosios bibliotekos organizuojamus žvejybos, grybavimo ir žuvienės virimo čempionatus, skirtus R. Granausko 85-osioms gimimo metinėms paminėti, o balandžio 4 d. - anekdotų varžytuves bibliotekoje.

Susitikimo pabaigoje kūrėjui ir renginių vedėjui už nuostabų vakarą dėkojo Skuodo rajono savivaldybės meras Stasys Gutautas ir linkėjo neišblėstančios energijos inicijuojant vis naujas idėjas, bibliotekos direktorius džiaugėsi bendradarbiavimu šiuometiniuose renginiuose, tarptautinio žuvienės virimo čempionato nuolatiniai dalyviai asociacijos „Rukū masals“ nariai irgi nepraleido progos pasimatyti ir pasidžiaugti bendryste. 

Nuotraukos bibliotekos ir Danutės Lekniuvienės.