home Skuodo rajono savivaldybės
R. Granausko viešoji biblioteka

Tarptautinis Poezijos pavasaris Skuode

Informacija atnaujinta 2022-05-23 11:36

Gegužės 20 d. Skuode, skvere prie poeto Stasio Jonausko atminimui įamžinti skirto suolelio, vyko „Tarptautinio poezijos pavasario festivalio 2022“ renginys – Stasio Jonausko skaitymai. Šie skaitymai skirti Skuodo savivaldos 450-mečiui. Vakarą kūrybiškai vedė Dalia Zabitienė. 

Savo kūrybą skaitė svečiai iš Klaipėdos: Rita Latvėnaitė-Kairienė, Dainius Sobeckis ir Danielius Milašauskas ir Darius Rekis iš Akmenės rajono. Prie jų prisijungė Latvijos rašytojų sąjungos Liepojos skyriaus poetai: Gunta Lagzdinia, Eriks Vilson ir Valentins. Iš latvių kalbos į žemaičių kalbą eilėraščius vertė Edmundas Untulis. Latvijos poetus atlydėjo Latvijos rašytojų sąjungos Liepojos skyriaus pirmininkė literatūrologė Linda Zulmane. Jai Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos direktorius Jonas Grušas perdavė žemaitiškų skaitinių knygas suaugusiems „No aukšta kalna veizontėis“ parvežti  autoriams, kurių eilėraščiai ten publikuojami. 

Poezijos vakare dalyvavo Skuodo rajono savivaldybės administracijos direktorius Žydrūnas Ramanavičius, kuris ne tik pasakė poetišką kalbą, bet ir įteikė gėles bei dovanas renginio svečiams. 

Dainuojamąja poezija vakarą praskaidrino bardė Živilė Mackevičiūtė, o visus svetingai pasitiko ir visą vakarą rūpinosi Skuodo rajono kultūros centro darbuotojai. 

 

Nuotr. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė kraštotyrai Medeina Gailiūtė.