home Skuodo rajono savivaldybės
R. Granausko viešoji biblioteka

Atskaitos taškas

Informacija atnaujinta 2024-03-12 14:04

Autorius: Jørn Lier Horst ir Thomas Enger

Atskaitos taškas (Originalus pavadinimas: Nullpunkt): romanas / Jørn Lier Horst ir Thomas Enger. – 2-oji laida. – Vilnius : „Baltų lankų“ leidyba, [2023]. – 458, [1] p.. – ISBN 978-609-479-754-5. – UDK 821.113.5-312.4. Vertėjas: Alvyda Gaivenienė.
Saugojimo vieta: Skaitytojų aptarnavimo skyrius.
Oslas, 2018-ieji. Buvusi ilgų distancijų bėgikė Sonja Nurstriom nepasirodo savo kontroversiškosios autobiografijos „Visuomet pirmoji" pristatyme. Įžymybių skilties tinklaraštininkė Ema Ram, nuvykusi į prabangią populiarios sportininkės vilą, randa atvirus vartus, neužrakintas pagrindines duris, išvartytus baldus ir ant televizoriaus ekrano priklijuotą starto numerį. Pirmoji.
Policijos tyrėjas Aleksandras Bliksas vis dar negali pamiršti prieš devyniolika metų įvykusios įkaitų dramos: tada jis nušovė smurtaujantį penkiametės mergaitės tėvą. Bliksui į rankas patenka Sonjos Nurstriom dingimo byla. Jos pėdsakų randama skirtingose miesto vietose ir ima atrodyti, kad kažkas tyčia palieka dramatiškas užuominas apie tragišką dingusios moters lemtį.
Susiklosčiusios aplinkybės priverčia Bliksą ir Ram suvienyti jėgas. Abu pasiryžę rasti ir sustabdyti negailestingą žudiką, akivaizdžiai tampantį juos už virvelių. Labiau už viską jis trokšta dėmesio. Rodos, Sonja Nurstriom nebus vienintelė jo auka...