home Skuodo rajono savivaldybės
R. Granausko viešoji biblioteka

Nesiartinkit prie Gretos

Informacija atnaujinta 2023-04-12 13:49

Autorius: Kristin Harmel

Nesiartinkit prie Gretos : neįtikėtina meilės istorija (originalus pavadinimas: Stay Away From Gretchen; vertėja L. Kuprienė): [romanas] / Susanne Abel. – Vilnius : Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, [2022]. – 539, [2] p.. – ISBN 978-609-480-340-6. – UDK 821.112.2-31.

Saugojimo vieta: Skaitytojų aptarnavimo skyrius.

Žinomas Kelno žinių vedėjas Tomas Monderatas nerimauja dėl mamos. Ilgaamžė Greta Monderat vis dažniau užsimiršta, Alzheimerio liga palengva glemžiasi jos atmintį. Bet tai, kas iš pradžių trikdo patogų sūnaus gyvenimą, netrukus tampa netikėta dovana – Greta prabyla apie savo gyvenimą: vaikystę Rytų Prūsijoje, bėgimą nuo rusų kareivių, dingusio tėvo ilgesį ir sėkmę Heidelbergo juodojoje rinkoje.
Sūnui į rankas paėmus tamsiaodės mergaitės nuotrauką, mama nutyla... Kas toji mergaitė? Nuo šios lemtingos paslapties priklauso ir paties Tomo laimė.
Šiame romane jautrios kartų traumų, tapatybės temos meistriškai įpinamos į motinos ir sūnaus istorijas, kurios nukels skaitytoją į XX amžiaus penkto dešimtmečio Rytų Prūsiją, šešto dešimtmečio Heidelbergą, šių dienų Kelną ir Naująjį Orleaną.
Tai širdį veriantis pasakojimas apie nelengvą kelių kartų likimą fanatizmo paženklintoje pokario Vokietijoje.