home Skuodo rajono savivaldybės
R. Granausko viešoji biblioteka

Nugalėtojai

Informacija atnaujinta 2024-02-20 14:52

Autorius: Fredrik Backman

Nugalėtojai (originalus pavadinimas: Vinnarna): [romanas] / Fredrik Backman. – Vilnius : Alma littera, 2023. – 637, [2] p.. – ISBN 978-609-01-5674-2. – UDK 821.113.6-31. Vertėjas: Virginija Jurgaitytė.

Saugojimo vieta: Skaitytojų aptarnavimo skyrius.

Nuo įvykių, apie kuriuos beveik niekas nenori kalbėti, praėjo dveji metai. Pagrindiniai tų dramų dalyviai – Maja Anderson ir Benjaminas Ovičius – išvažiuoja iš Bjornstado, o likusieji mieste stengiasi gyventi toliau. Tačiau netikėtos laidotuvės tiek Mają, tiek Benjį pargins namo, o Bjornstade bus atverstas naujas istorijos puslapis. Vienu pagrindinių jo veikėjų taps keturiolikmetis Mateo, apie tokius žmonės sako, kad silpnesni berniukai, norėdami pasijusti galingi, griebiasi ginklo. O gal yra priešingai – galbūt jie tiesiog beviltiškai trokšta atsikratyti bejėgiškumo?

Viena smulkmena veja kitą, vienas įvykis tampa kito priežastimi, Bjornstado ir Hedo miestelių gyventojų širdyse atgyja senos žaizdos ir kaupiasi naujos nuoskaudos. Kas yra tiesa? Šeima? Bendruomenė? Kur riba, skirianti gėrį nuo blogio? Kaip toli galima eiti ir kam pasiryžti, kad apgintum tai, kas svarbu, – savo įsitikinimus, šeimą, vaikus ir namus?

Persmelkiančiais dialogais ir iškalbingomis detalėmis perteikdamas menkiausius emocinius niuansus, F. Backmanas įtaigiai pasakoja apie kasdienybę, narsto amžinuosius draugystės, ištikimybės ir tapatybės klausimus, o drauge kviečia iš naujo apsvarstyti – ką reiškia laimėti, pralaimėti ir atleisti.