home Skuodo rajono savivaldybės
R. Granausko viešoji biblioteka
Paroda

Grafikės Gintarės Skroblytės grafikos darbų paroda „Trečias gyvenimas“.

2024 Balandžio 11 d. 14:30 - 16:00 Dariaus ir Girėno g. 25B, Skuodas
*photo*

Balandžio 11 d. (ketvirtadienį) 14.30 val. kviečiame susipažinti su Vokietijoje gyvenančia ir kuriančia grafike Gintare Skroblyte ir jos grafikos darbų paroda „Trečias gyvenimas“. 

Miunsterio leidykla edition sonblom yra išleidusi Romualdo Granausko knygą „Das dritte Leben“ („Trečias gyvenimas“), kurią išvertė ir pabaigos žodį su plačiu to laiko istoriniu kontekstu parašė Cornelius Hellis.  

Granausko autobiografinė pirmą kartą vokiškai pasirodžiusi apysaka apie iš jaunuolio perspektyvos vaizduojamą gyvenimą pokario metais Žemaitijoje išleista su Miunsteryje gyvenančios ir kuriančios grafikės Gintarės Skroblytės raižiniais. Jau ne pirmą kartą dirbanti su R. Granausko tekstais, šią knygą dailininkė iliustravo itin meistriškai keliomis technikomis atliktais juodai baltai ar su spalva raižiniais, įtaigiai perteikiančiais teksto nuotaikas ir jas lydinčias nuojautas.  

 Gintarė Skroblytė gimė 1969-ais  Senosios Įpilties kaime, Kretingos rajone. Nuo 1992 – ųjų  gyvena Vokietijoje. 

Pirmąsias piešimo pamokas gavo iš savo tėčio Kurto Skroblio (tuomečio Lietuvos tautodailininkų Žemaitijos skyriaus nario).  

Vėliau mokėsi  pas dailininką Vytautą Kusą Palangoje, o vėliau pas Gerhard Kierig Vokietijoje. 1994 – 1999 m. baigė grafikos ir dizaino studijas Miunsteryje  (Fachhochschule Münster - University of Applied Sciences Münster). 

Vėliau  (2001 – 2004 m.) baigė  meninės grafikos studijas Braunšveige (Hochschule für Bildende Künste in Braunschweig/ Braunschweig University of Art). 

Nuo 1999 m. nuolat dalyvauja tarptautinėse grafikos bienalėse, įvairiose personalinėse ir grupinėse parodose Vokietijoje, Nyderlanduose, Belgijoje, Prancūzijoje, Danijoje. 

Lietuvoje darbai buvo eksponuojami  Kretingoje, Palangoje, Klaipėdoje, Plungėje, Vilniuje. 

Nuo 2009-ųjų  vadovauja meninės grafikos dirbtuvėms „LETTERPresse“/LETTER Stiftung, Köln. 

Nuo 2005 m.  docentė grafikai ir piešimui įvairiose institucijose, edukacinių programų kurėja.  

2016-2022 m. dalyvauja Master Printer grafikos simpoziume Künstlerhaus Hohenossig, Leipzige. 

Apdovanojimai, įvertinimai: 

2020 m.  stipendija ir meninė rezidencija litografijos dirbtuvėse „Steindruck“, Münchner Künstlerhaus, Miunchene, Vokietija. 

2013 m.   pirmoji vieta ORF geriausiųjų  sąraše  Austrijoje už F. Pessoa knygą „Mein Blick ist offen wie eine Sonnenblume“ edition sonblom, Münster 2012. 

2012 m. užsienio stipendija iš MNKK Rebild, Danija. 

2002 m. stipendija ir meninė rezidencija Osle, Norvegija. 

1999 m. „Westhyp-Bank Dortmund“ stipendija ir meninė rezidencija litografijos dirbtuvėse „Druckgrafik H. Kätelhön KG“ Wamel, Vokietija. 

1999 m. pirma vieta tarptautinėje grafikos meno trienalėje Hogledėje, Belgija.