home Skuodo rajono savivaldybės
R. Granausko viešoji biblioteka

Naujos bibliotekos statyba

Informacija atnaujinta 2023-08-04 10:26

Esama padėtis

2022 m. pabaigoje biblioteka išsikėlė į naujas patalpas adresu - Dariaus ir Girėno g. 25B. Naujas pastatas - dviejų aukštų, keturkampis, su atviru vidaus kiemu. Pastato bendras plotas 2590 kv. m. Sklypo plotas 0,50 ha. Statybos vertė – 2,45 mln. eurų. Tiek bibliotekos darbuotojai, tiek visuomenė labai laukė šių naujų erdvių, kurios įgalina išplėsti jau vykdomas bei įgyvendinti naujas veiklas.

Pirmame aukšte įrengta parodų salė. Parodos nuolatos keičiamos, tad vilioja nepraeiti pro šalį! Lankytojai turi galimybę pasižiūrėti žinomų fotografijų, tapybos parodų, pasigrožėti menininkų darbais.  

Suaugusiųjų abonementas  – tai didžiausia erdvė bibliotekoje, kurioje yra pagrindinis (per 37 tūkst. fizinių vienetų) leidinių – grožinės ir šakinės literatūros ir periodinių leidinių fondas, kuriuo galima naudotis vietoje arba skolintis į namus. 

Bibliotekoje įkurtas biblioterapijos kampelis, kuriame rekomenduojame skaitytojams knygas, galinčias pagelbėti įvairiose gyvenimo situacijose. 

Kraštotyros erdvėje suformuotas fondas, kuriame yra leidinių kolekcija apie Skuodą, Skuodo rajoną. Kraštotyros fonde įsteigtas Pasaulio žemaičių leidinių fondas.

Kūrybinėje erdvėje kiekvieną antradienį 13.00 val. ir 17.30 val. vyksta kūrybinės dirbtuvės „Kamanės“, kurių metu bus vykdomos veiklos: dekupažas, miks media, tapyba ant stiklo, taškavimas, tapyba ant šilko, ebru (tapyba ant vandens), skrebinimas, kvilingas, žvakių gamyba, nėrimas, mezgimas, mažų siuvinių siuvimas, siuvinėjimas, makramė (pynimas iš virvių), vėlimas, 3D želė gamyba, taip pat teminiai vakarai su edukacijomis.

Lankytojų dėmesio sulaukia ir relaksacijos kambarys, kuriame – masažinis fotelis, raminančiai nuteiks muzikos skambesys ir šviesų instaliacijos. 

Knygos muziejaus erdvė dar tik kuriama. Ji pritrauks daugiau knygos mylėtojų ir kūrėjų, kurie čia galės bendrauti, kūrybiškai leisti laisvalaikį.

Bibliotekos pastato antrame aukšte įrengta mokymų klasė bei konferencijų salė. Šiose erdvėse vyksta ne tik bibliotekos organizuojami renginiai bei mokymai, bet ir yra galimybė šias patalpas nuomotis verslo ir kitų organizacijų atstovams bei fiziniams asmenims.   

Antrame aukšte įsikūrusioje Vaikų erdvėje turiningai praleisti laisvalaikį gali įvairaus amžiaus vaikai. Vaikų erdvėje per 14 tūkst. fizinių vienetų leidinių – grožinės ir šakinės literatūros bei periodinių leidinių fondas.

Patys mažiausi vaikų erdvėje gali piešti ant šviečiančių staliukų ir molbertų, lipdyti kinetinį smėlį. Pasakų kambaryje taip pat galima žaisti žaidimus interaktyviomis grindimis ir interaktyviu staliuku, vaikų dar vadinamo “didele planšete”. Greta knygų lentynų vaikai turi galimybę įsitraukti į stalo žaidimų magiją - biblioteka pasirūpino priemonėmis tam: Alias, Monopolis, Laivų mūšis, ,,Bumm“, šaškės, šachmatai ir kt.  

Pasakų kambaryje vaikai kviečiami ne tik pramogauti, bet ir į susitikimus su vaikų rašytojais, teatralizuotus knygelių skaitymus, vaidinimus, lėlių spektaklius, šešėlių teatrus, muzikinius pasirodymus, edukacijas, žaisti edukacinius žaidimus, sudalyvauti filmukų peržiūrose bei tiesiog žaismingai praleisti laisvalaikį. Bibliotekos lankytojus džiugins šalia Pasakų kambario įrengtas akvariumas su žuvytėmis.  

Internetinėje skaitykloje paruošti naudojimui 10 kompiuterių informacijos paieškai ir interaktyviam laisvalaikiui. 

Antrame aukšte esantis Multicentras kvies į robotikos užsiėmimus su Lego Spike Prime, Lego Mindstorms EV3, Lego WeDo 2.0, Fishertechnik inžineriniais konstruktoriais.

 

 

Kas nuveikta

Skuodo savivaldybės viešoji biblioteka į Lietuvos bibliotekų renovacijos ir modernizavimo 2003-2013 m.m. programą nebuvo įtraukta, nei renovuoti turimas patalpas, nei naujo pastato statybai.

2000 m. bibliotekai įdiegus LIBIS programą, bei išplėtus paslaugas – atidarius interneto skaityklą, tapo opus patalpų klausimas. Trūkstant patalpų teko ieškoti kitokių sprendimų.

2004 metais kartu su savivaldybės administracija pradėtos derybos dėl AB banko NORD/LB pastato pirkimo, kurio plotas 1035 kv.m. Derybos vyko du metus , savivaldybės taryba buvo pritarusi pastato pirkimui, tačiau bankas jį pardavė Teisingumo ministerijai.

2006 m. pradėti žygiai ir darbai dėl bibliotekos naujo pastato statybos įtraukimo į „Bibliotekų renovacijos ir modernizavimo 2003-2013 m.programą“. 2006-05-04 savivaldybės taryba sprendimu Nr.T9-79 pritarė viešosios bibliotekos naujo pastato statybai.

2007 metų pavasarį Kultūros ir Finansų ministerijoms pristatytas naujo pastato statybos investicinis projektas, kurį rengė UAB “Inžinerinė mintis“, projekto vertė 8,3 mln. Lt.

2008-04-24 savivaldybės tarybos sprendimu Nr.T9-64 nuspręsta rengti detalųjį planą žemės sklypui suformuoti viešosios bibliotekos naujo pastato statybai. Turgaus bei S.Dariaus ir S.Girėno gatvių sankryžos esančiame sklype /šalia autobusų stoties/, bei rengti techninį statybos projektą. Techninio projekto ir detaliojo sklypo plano rengimo konkursą laimėjo ir ruošė UAB „Banduva“ Vilniaus padalinys. Plano ir projekto sąmatinė vertė 210 000 lt.

2009-07-30 savivaldybės tarybos sprendimu Nr.T9-135 patvirtintas parengtas, nustatyta tvarka suderintas, viešai apsvarstytas ir teritorijų planavimo priežiūros institucijų patikrintas 0,8 ha ploto visuomeninės paskirties žemės, esančios prie Turgaus g. bei S.Dariaus ir S.Girėno g. sankryžos Skuode detalusis planas.

Skuodo rajono savivaldybės skelbtą atvirą viešą konkursą pastato statybai laimėjo UAB „Rotonda“ iš Šiaulių, statybos vertė 4,2 mln. Lt., statybos trukmė 4 metai. 2009 metais darbų atlikta už 240 000 Lt.

Viešosios bibliotekos naujo pastato statybos Skuode projekto priežiūrą atliks UAB „Banduva“

Viešosios bibliotekos naujo pastato statybos Skuode darbų techninę priežiūrą atliks vadovė Virginija Skiudulienė.

2010 metais Kultūros ministerija bibliotekos pastato statybai skyrė 200 000 Lt.

2011 metais Kultūros ministerija bibliotekos pastato statybai skyrė 250 000 Lt.

2012 metais Kultūros ministerija bibliotekos pastato statybai skyrė 300 000 Lt, įsisavinta 238 400 Lt.

2013  metais Kultūros ministerija bibliotekos pastato statybai skyrė 400 000 Lt, įsisavinta 250 054 Lt.

2014  metais Kultūros ministerija bibliotekos pastato statybai skyrė 1 000 000 Lt, įsisavinta 1 000 000 Lt.

Nuo 2014 metų Viešosios bibliotekos naujo pastato statybos Skuode projekto priežiūrą atliks UAB „Telšių statyba“.

2015 metais Kultūros ministerija bibliotekos pastato statybai planuoja skirti 202 734 Eur.

2022 metų pabaigoje nustatyta, jog pastatytas naujasis pastatas atitinka visus keliamus reikalavimus ir biblioteka išsikėlė į naujas patalpas adresu - Dariaus ir Girėno g. 25B.

Naujas pastatas yra dviejų aukštų, keturkampis, su atviru vidaus kiemu. Pastato bendras plotas 2590 kv.m.

Sklypo plotas 0,50 ha.