home Skuodo rajono savivaldybės
R. Granausko viešoji biblioteka

Biblioterapija

Biblioterapija. Kas tai?


Biblioterapija – tai universalus metodas, galintis pagelbėti daugeliui žmonių, kai asmeniui teikiama psichologinė pagalba, pasitelkiant skaitymą. Biblioterapija nėra naujas terminas, o apie knygų gydomąją galią numanyta jau senovės Graikijoje. „Sielos namų vaistinė“ – taip senovės graikai išraižė virš Tebų bibliotekos durų. Biblioterapija - tai gydomasis skaitymas, sielos treniruotė, kurios tikslas – ne gausinti žinias, bet sugrąžinti žodžių vertę. Biblioterapija nėra tiesiog paprastas literatūros kūrinių skaitymas. Skaitydamas knygą žmogus tarsi pabūna kažkuo kitu, su knygos veikėju išgyvena tam tikras emocijas, būsenas ir, padedamas specialisto, į savo problemas gali pažvelgti iš šalies.

Bendrąja prasme biblioterapija – tai metodų visuma, kai tekstai pasitelkiami pagalbai asmeniui teikti. Šiuo atveju tai knygos, kurias skaitant galima gauti emocinę, psichologinę pagalbą.
Biblioterapijos specialistai teigia, kad skirtingiems asmenims gali pagelbėti skirtingos knygos.

Biblioterapijai rekomenduojamų knygų sąrašas sudarytas, remiantis Daivos Janavičienės ir Rasos Derenčienės rekomendacijomis. Sąraše išskirtos biblioterapinės grožinės ir biblioterapinės šakinės knygos.

Biblioterapinė literatūra