home Skuodo rajono savivaldybės
R. Granausko viešoji biblioteka

Mandalos Vaikų literatūros skyriuje

Informacija atnaujinta 2023-01-24 17:59

Vaikų literatūros skyriuje pirmadienio kūrybinėse dirbtuvėlėse vyko mandalos piešimas-spalvinimas. Vieni vaikai patys mokinosi piešti mandalą, o kam buvo per sudėtinga – spalvino.  

Po praktinės dalies su vaikais aptarėme kokias spalvas rinkosi, ar ta spalva atspindi jų šiandieninę nuotaiką. Darbeliai papuošė mūsų parodėlę. 

Mandalos spalvinimo praktika, arba mandalos meditacija, yra būdas gerinti sveikatą, atsipalaiduoti. Susikaupęs ties mandala ir jos spalvinimu, nuramini savo protą. Kai nieko daugiau nenori, tik užpildyti erdvę spalvomis, nuramini minčių audras ir stresą.  

Norint sukurti mandalą, didelių mokslų nereikia, kaip teigia specialistai, reikia tiesiog leisti piešiniui kurtis savaime. Norintiems išbandyti šį atsipalaidavimo būdą, pateikiame rekomendacijas, kaip nusipiešti savo mandalą: 
 
     1. Susiraskite ramią vietą, kad niekas netrukdytų. Reikės - popieriaus lapo, skriestuvo, liniuotės bei labai  daug įvairių spalvų pieštukų ar flomasterių. 

  1. Pradėkite per visą lapą nupiešdami apskritimą. Pasižymėkite apskritimo centrą. Liniuote padalinkite apskritimą į 4-24 dalis, brėždami susikertančias linijas per apskritimo centrą. Didžiojo apskritimo viduje skriestuvu nubrėžkite dar kelis mažesnius apskritimus. Tai - jūsų būsimos mandalos pamatas.
  2. Atsipalaiduokite ir keletą minučių ramiai stebėkite mandalos erdvę. Leiskite sau pajausti, kokių spalvų, formų norite, tačiau galvoti nereikia, tai - intuityvus procesas. Jei nieko nejaučiate, tiesiog pradėkite nuo rato centro, nupiešdami bet kurią geometrinę figūrą, pvz., apskritimą, kvadratą, trikampį, spiralę, kryžių ar pan.
  3. Stebėkite nupieštą formą. Jei ji jums patinka, pieškite toliau, iš esamos formos „išaugindami" kitą formą, kuri harmoningai pratęsia pirmąją. Neskubėkite, leiskite piešiniui kurtis tarsi savaime. Pieškite, kol užpildysite visą ratą. Jei norėsis „išeiti" už rato ribų, taip ir padarykite, tačiau išsaugokite matomą rato struktūrą ir pasikartojančių formų simetriškumą. Taip pat svarbu piešti nuosekliai nuo centro, nebent jausite stiprų vidinį poreikį daryti atvirkščiai. Tuomet pasikliaukite tuo poreikiu.
  4.  Baigę piešti formas, pereikite prie mandalos spalvinimo. Spalvas rinkitės taip pat daug negalvodami. Jei ypač sunku apsispręsti, spalvą išsirinkite užmerktomis akimis.
  5.  Baigę atsitraukite toliau ir kurį laiką stebėkite savo mandalą. Jei kuri nors forma ar spalva jus erzina, pabandykite ją pakeisti arba tai padarykite vėliau, piešdami kitą mandalą.