home Skuodo rajono savivaldybės
R. Granausko viešoji biblioteka

Atsidavimas

Informacija atnaujinta 2023-04-12 13:53

Autorius: Hannah Kent

Atsidavimas (originalus pavadinimas: Devotion; vertėja Gabrielė Gailiūtė-Bernotienė): romanas / Hannah Kent. – Vilnius : „Baltų lankų“ leidyba, [2022]. – 446, [1] p.. – ISBN 978-609-479-668-5. – UDK 821.111(94)-31.

Saugojimo vieta: Skaitytojų aptarnavimo skyrius, Ylakių filialas, Mosėdžio filialas, Lenkimų filialas, Didžiųjų Rūšupių filialas.

1836-ieji, Prūsija. Hanei jau beveik penkiolika, iš mergaitės ji po truputį tampa moterimi, bet kasdienė moters pasaulio buitis jai tolima. Hanė, tikras gamtos vaikas, geidžia būti ten, kur teka upė, kur vėjai glosto jai odą, kur kvepia ir šnara žolė, kur ji girdi pasaulį jai giedant. Su vietinėmis mergaitėmis Hanei sunku rasti bendrystę, tad draugių neturi – ją laiko keistuole. Bet vieną dieną į kaimą atsikrausto nauja šeima su panašaus amžiaus dukra. Tėja, netrunka pajusti Hanė, – jai artima siela.
Hanės šeima ir visa kaimo bendruomenė – senojo tikėjimo liuteronai, nepaklusę karaliui, mėginusiam sujungti liuteronų ir reformatų bažnyčias, ir dėl to persekiojami. Todėl pamaldos jų kaime vyksta slapta. Galiausiai gavusi teisę persikelti į koloniją Australijoje, bendruomenė atsikvepia lengviau: pagaliau jie turės vietą, kur galės melstis be baimės, ir nuolatinius namus. Laisvę.
Hanė ir Tėja su šeimomis išsiruošia į ilgą ir sunkią kelionę perpildytu, ligų alinamu laivu. Jūra ir negailestinga gamta lems jųdviejų likimą, o laisvės pažadas išmėgins tvirtesnį už mirtį vienos atsidavimą kitai.