home Skuodo rajono savivaldybės
R. Granausko viešoji biblioteka

Mažas gyvenimas

Informacija atnaujinta 2022-02-09 14:37

Autorius: Hanya Yanagihara

Mažas gyvenimas (originalus pavadinimas: A Little Life): romanas / Hanya Yanagihara. – 3-ioji laida. Vertėjas: Marius Burokas – Vilnius : „Baltų lankų“ leidyba, [2021]. – 667, [1] p.. – ISBN 978-609-479-365-3.

Saugojimo vieta: Skaitytojų aptarnavimo skyrius; Mosėdžio filialas; Ylakių filialas; Šliktinės filialas; Kaukolikų filialas; Aleksandrijos filialas.

Keturi koledžo draugai, atsikraustę į Niujorką, neturi nei pinigų, nei žemės po kojomis, bet visad kliaujasi vienas kitu – ir šios draugystės jiems pakanka, kad ieškodami laimės ir sėkmės žengtų pirmyn. Tai geraširdis aktorius Vilemas, aštrialiežuvis dailininkas Džei Bi, talentingas architektas Malkolmas ir mįslingas, savyje užsisklendęs Džudas, kuris tarytum magnetas ketveriukę laiko drauge. Bėgant metams draugų santykiai gilėja ir tamsėja, juos nuspalvina priklausomybės, sudėtingi pasirinkimai, ambicijos ir sėkmė. Tačiau didžiausias jų iššūkis, draugai netrunka suprasti, yra pats Džudas – genialus teisininkas ir matematikas, bet gyvenimo negrįžtamai palaužtas žmogus. Jo kūnas ir sąmonė sužaloti nenusakomai žiaurios vaikystės traumų, kurios Džudą ir jo artimuosius persekios visą gyvenimą.
„Mažas gyvenimas" – giesmė broliškai draugystei ir meilei XXI amžiuje, pasakojimas apie šeimas, kuriose gimstame, ir apie šeimas, kurias susikuriame patys, žmogiškosios ištvermės ir empatijos meditacija. Tai viena labiausiai pritrenkiančių, metančių iššūkį, liūdinančių, sukrečiančių ir jaudinančių kelionių per sudėtingą žmogaus gyvenimą, nukelianti mus į vienas tamsiausių kada nors grožinėje literatūroje aprašytų vietų ir vis dėlto suteikianti šviesos.