home Skuodo rajono savivaldybės
R. Granausko viešoji biblioteka

Vaikų knygos festivalis Skuode

Informacija atnaujinta 2021-10-21 13:54

Projektu "Vaikų biblioartelė Skuode" siekiama plėsti Skuodo rajono vaikų akiratį per įvairius kūrybinius užsiėmimus, kuriuose kūrybinių pagrindinį vaidmenį vaidintų knyga. Toks yra Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos vykdomo projekto „Vaikų biblioartelė Skuode“ tikslas. Didžiausias šio projekto renginys „Vaikų knygos festivalis Skuode“ po savo „stogu“ apjungė įvairias kūrybines raiškas.
Rugsėjo 15 d. Bartuvos progimnazijos salėje vyko Klaipėdos lėlių teatros spektaklis „Namai“, pagal Gendručio Morkūno knygą „Iš nuomšiko gyvenimo“. Trečiokai sužinojo kaip knyga gali virsti lėlių teatru, o paprastas popierius teatrinėmis lėlėmis.
Rašytojo Beno Bėranto ir dailininkės Vilijos Kvieskaitės knygutės „Bambukas yra lėėėtas“ pristatyme-dirbtuvėlėse dalyvavo darželinukai. Tiek Mosėdžio seniūnijos salėje, tiek Skuodo lopšelio-darželio salėje susirinkę mažieji klausėsi autorių skaitomų knygutės ištraukų ir pasakojimų apie jos veikėjus. Vaikai išgirdo neįprastu instrumentu ukulele atliekamų linksmų melodijų ir patys kūrė knygutės personažus.
Skuodo miesto aikštėje vyko masiškiausias festivalio renginys „Biblioartelės kūrybinė erdvė“. Jis prasidėjo Skuodo meno mokyklos koncertėliu, kurį vedė Ugnius Popovas. Šauniai sukosi šokėjėliai (vadovė - Lidija Riepšienė), gražiai pasirodė dainorėliai (mokytoja Raimonda Remezienė) ir puikus smuikininkių duetas (mokytoja Lina Gūžienė). Dirbtuvėlėse buvo galima susikurti saldų gyvūnėlį. Pasakų personažas vilkas kvietė laimėti prizą prie laimės rato. Kiškis „vadovavo“ piešiantiems ant maistinės plėvelės ir molbertų ant grindinio dekoratoriams. Improvizuotą piešinių ant maistinės plėvelės parodą dar buvo galima apžiūrėti ir sekančią dieną.
Rugsėjo 16 dienos renginiai prasidėjo susitikimu-dirbtuvėlėmis su rašytoja Igne Zarambaite. Ji Ylakių gimnazijos antrokams (mokytoja Aušra Račienė) ir nuotoliniu būdu prisjungusiems ketvirtokams (mokytoja Diana Kristutienė) pristatė savo knygą „Stebuklingi senelio batai“. Rašytoja yra sukūrusi daugumos savo knygų veikėjų lėles. Vaikams ji pasiūlė pasidaryti po lėlę ir parodė kaip iš paprastų medžiagų galima susikurti šaunų personažą. Kitas susitikimas su rašytoja vyko Skuodo Bartuvos progimnazijos salėje. Veikėjų atsiradimo istorijos čia klausėsi antrokai (mokytoja Adelė Dainienė).
Kinolimonadinė „Biblioekranas“ ir kūrybinės dirbtuvės „Panaudok popierių dar kartą“ vyko Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo skyriuje. Skuodo Bartuvos progimnazijos antrokai (mokytojos Edita Pocienė Ir Rima Narkuvienė) ekrane stebėjo, kaip iš popieriaus atliekų galima pasigaminti naują popierių ir susikurti knygų skirtuką. Kūrybinėse dirbtuvėlėse vyresn. bibliotekininkė Silvija Puškorienė vaikus pamokė, kaip iš senų žurnalų atraižų pasigaminti spalvotą vėjo malūnėlį. Šių renginėlių „desertas“ – animacinis filmukas "Pelėdų karalystės sargai" ir limonadas.
Festivalį organizavo: Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešoji biblioteka, Mosėdžio ir Ylakių filialai. Finansavo: Lietuvos kultūros taryba ir Skuodo rajono savivaldybės administracija. Partneriai: Skuodo meno mokykla, Skuodo Bartuvos progimnazija, Skuodo vaikų lopšelis-darželis, Mosėdžio vaikų lopšelis-darželis, Ylakių gimnazija.
Ačiū visiems.
Vaikų literatūros skyriaus informacija